Transmisja LIVE koncertu pasyjnego Improsonus Trio

Transmisja LIVE koncertu pasyjnego Improsonus Trio

Na naszym kanale YouTube rydzyna24.pl odbędzie się transmisja koncertu pasyjnego z rozważaniami poprzedzonego transmisją modlitwy.

Już dziś zapraszamy na muzyczne rozważania pasyjne .

Wielki Post to czas rozważań nad Męką Pańską. Muzyka tego okresu, pełna duchowości i mistycyzmu, dopełnia nasze modlitwy, przynosząc zadumę i refleksję. Wielkopostne pieśni sięgające wieków średnich od setek lat zachwycają swym pięknem i głębią wyrazu. Współczesne przeżywanie tej muzyki przybiera rozmaite oblicza, jednym z nich może być instrumentalna improwizacja.

To właśnie w niej krzyżuje się prostota i surowość melodii z osobistą, pełną ekspresji wypowiedzią.

Muzyczne rozważania pasyjne to dzieło osadzone w dialektyce tradycji i nowoczesności, elementów stałych i zmiennych, to wreszcie poszukiwanie Absolutu wyrażone wzajemną narracją wykonawców.

Improsonus Trio w składzie:
Katarzyna Stroińska- Sierant – fortepian
Jarosław Sierant – skrzypce
Sławomir Tokłowicz – instrumenty perkusyjne

Program

Krzyżu święty nade wszystko
Gorzkie żale przybywajcie
Ach mój Jezu jak Ty klęczysz
Ogrodzie Oliwny
Jezu Chryste Panie miły
Wisi na krzyżu
Krzyżu Chrystusa bądźże pozdrowiony
Któryś za nas cierpiał rany
Dobranoc Głowo Święta

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Nie ma lipy, będą lipy

Gmina Rydzyna otrzymała dofinansowanie na zakup lip drobnolistnych. Będzie ich aż sto osiemdziesiąt. Sadzonki zostaną umieszczone w kilku częściach naszej gminy. Ponad 59 tys. zł.

Będzie bezpieczniej

Na sierpniowej sesji w Rydzynie radna Emilia Kraśner złożyła interpelacje dotyczącą ścieżki rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej 309. Chodzi o to, że rowerzyści jadący od Leszna

Do Spółek Wodnych trafi 2 miliony zł

Do Spółek Wodnych trafi 2 miliony zł ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego 6 sierpnia Samorząd Województwa Wielkopolskiego przyjął uchwałę zatwierdzającą podział środków, które trafią do

stat4u