Trzech piratów drogowych zatrzymanych - stracili prawa jazdy

Trzech piratów drogowych zatrzymanych - stracili prawa jazdy

Pomimo policyjnych ostrzeżeń, regularnie przeprowadzanych akcji prewencyjnych, ciągle jeszcze zdarzają się kierowcy, którzy w jednej chwili tracą prawo jazdy na trzy miesiące. Tylko wczoraj policjanci leszczyńskiej drogówki zatrzymali trzech kierowców, którzy z prędkością ponad 100km/h pędzili w terenie zabudowanym.

20 marca br. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie od rana do godziny 16.00 zatrzymali trzech kierowców, którzy znacznie przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. Miało to miejsce na drogach Leszna i powiatu leszczyńskiego.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 28-letni mieszkaniec Leszna, który w porannym szczycie komunikacyjnym na Alei Konstytucji 3 Maja w Lesznie jechał lexusem z prędkością 124km/h. , gdzie dopuszczalną prędkością jest 70km/h.

W samo południe w Osiecznej na ul. Leszczyńskiej mundurowi zatrzymali do kontroli 40-letniego mieszkańca Śremu, który kierował mercedesem z prędkością 108km/h, gdzie obowiązująca prędkość to 50km/h.

Cztery godziny później kolejny 40-latek, tym razem z Poznania w terenie zabudowanym w Garzynie na ul. Leszczyńskiej jechał z prędkością 117km/h.

Wszyscy kierowcy stracili swoje prawa jazdy na okres 3 miesięcy i zostali ukarani kilkuset złotowymi mandatami karnymi, a na ich konto wpłynęło 10 punktów karnych.

 

Monika Żymełka

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Przygoda z siatkówką na wyciągnięcie ręki

Patryk Ashton od niedawna mieszka w Rydzynie. Jego pasją jest siatkówka, a ponieważ wiele osób w czasach szkolnych lubiło ten sport, postanowił rozkręcić grupę chętnych

Planowane wyłączenia prądu w Dąbczu

24 listopada 2020 r. w godz. 07:30 – 08:0024 listopada 2020 r. w godz. 14:00 – 14:30 Dąbcze ul. Lotnicza nr 1; ul. Maruszewska działka

stat4u