Uchwalali, dyskutowali XVIII Sesja Rady Miejskiej Rydzyny

Uchwalali, dyskutowali XVIII Sesja Rady Miejskiej Rydzyny

Podczas  XVIII Sesja Rady Miejskiej Rydzyny podjęto ważne uchwały oraz zaproszeni goście przedstawili sprawozdania oraz raporty dotyczące gminy Rydzyna.

Komendant Gminny Ochrony Przeciwpożarowej Rydzyny Damian Gorwa przedstawił informację o stanie zabezpieczenia przeciw pożarowego i przeciwpowodziowego w gminie Rydzyna.

Asystent zespołu dzielnicowych w Rydzynie przedstawił informacje o stanie bezpieczeństwa w gminie Rydzyna poruszono miedzy innymi temat włamań oraz kradzieży nie ominięto też problemu z narkotykami.

Raport przedstawił również kapitan Sławomir Durka o stanie bezpieczeństwa przeciwpożarowego w powiecie leszczyńskim jak i gminie Rydzyna. Poruszano tematy fałszywych alarmów jak i potrzeb sprzętowych takich jak zakup nowego samochodu dla OSP w Dąbczu.

Po przerwie przegłosowano kilka uchwał. Wśród nich było,  np. nadanie nazwy ulicy w Nowej Wsi, czy zatwierdzenie programu „Opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt”.

Aby uzyskać więcej informacji o tym, co wydarzyło się podczas sesji w Rydzynie zapraszamy do oglądnięcia nagrania.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Nie ma lipy, będą lipy

Gmina Rydzyna otrzymała dofinansowanie na zakup lip drobnolistnych. Będzie ich aż sto osiemdziesiąt. Sadzonki zostaną umieszczone w kilku częściach naszej gminy. Ponad 59 tys. zł.

Będzie bezpieczniej

Na sierpniowej sesji w Rydzynie radna Emilia Kraśner złożyła interpelacje dotyczącą ścieżki rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej 309. Chodzi o to, że rowerzyści jadący od Leszna

Do Spółek Wodnych trafi 2 miliony zł

Do Spółek Wodnych trafi 2 miliony zł ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego 6 sierpnia Samorząd Województwa Wielkopolskiego przyjął uchwałę zatwierdzającą podział środków, które trafią do

stat4u