Uczestniczyli w plenerze plastycznym „WAKACJE Z PASJĄ”

Uczestniczyli w plenerze plastycznym „WAKACJE Z PASJĄ”

Młodzi plastycy z Rydzynie cały czas stawiają na rozwój swoich umiejętności. Sześcioro członków sekcji plastycznej ROK w Rydzynie od 7 do 20 lipca 2019r. miało okazję uczestniczyć w plenerze plastycznym „WAKACJE Z PASJĄ”.

Organizatorem wydarzenia jest fundacja „Żyj z pasją”. W tym roku gośćmi „Wakacji z pasją” byli: wybitny reżyser Krzysztof Zanussi, Zofia Czerniecka – dziennikarka, prezenterka telewizyjna, Beata Sabała-Zielińska – dziennikarka i pisarka, Robert Bernatowicz – dziennikarz, badacz zjawisk paranormalnych, Jakub Parada- dziennikarz, podróżnik oraz Tadeusz Chudecki – aktor, podróżnik.


Podstawowymi zajęciami plenerowymi były zajęcia plastyczne, które w szczególny sposób interesowały naszą młodzież.  Ciekawą formą były chociażby warsztaty plastyczne inspirowane twórczością Jacka Malczewskiego.


Uczestnicy „Wakacji z pasją” doskonalili swoje umiejętności wokalne pod kierunkiem Joanny Rolewskiej i Szymona Kowalczyka. Młodzi twórcy wzięli udział w koncercie „Wierchowe spotkania 2019r. ”.

Specjalnie dla nich został zaprezentowany spektakl teatralny pt. „MA–MA” w Teatrze Rozrywki Szymaszkowa. Oprócz tego czekało mnóstwo innych atrakcji. Były wycieczki, zwiedzanie ciekawych obiektów zabytkowych oraz zajęcia z wolontariuszami z Tajlandii i Niemiec.


Pobyt młodzieży z Gminy Rydzyna został dofinansowany przez Urząd Miasta i Gminy w Rydzynie. Więcej informacji na temat „Wakacji z pasją” można uzyskać pod linkiem:
https://www.facebook.com/fundacjazyjzpasja/

 

foto: ROK Rydzyna

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Będą nowe chodniki w gminie Rydzyna

Zarząd Dróg Powiatowych przygotowuje się do zlecenia budowy chodników w dwóch miejscowościach w gminie Rydzyna: Robczysku i Maruszewie. W budżecie powiatu leszczyńskiego na 2021 r.

Zamykają przejazd w Kłodzie

Planowane zamknięcie przejazdu kolejowego w Kłodzie potrwa od dnia 28.02.2021 r. godz. 18:00 do dnia 1.03.2021 r. godz. 12:00 źródło: rydzyna.pl

stat4u