Uczestniczyli w plenerze plastycznym „WAKACJE Z PASJĄ”

Uczestniczyli w plenerze plastycznym „WAKACJE Z PASJĄ”

Młodzi plastycy z Rydzynie cały czas stawiają na rozwój swoich umiejętności. Sześcioro członków sekcji plastycznej ROK w Rydzynie od 7 do 20 lipca 2019r. miało okazję uczestniczyć w plenerze plastycznym „WAKACJE Z PASJĄ”.

Organizatorem wydarzenia jest fundacja „Żyj z pasją”. W tym roku gośćmi „Wakacji z pasją” byli: wybitny reżyser Krzysztof Zanussi, Zofia Czerniecka – dziennikarka, prezenterka telewizyjna, Beata Sabała-Zielińska – dziennikarka i pisarka, Robert Bernatowicz – dziennikarz, badacz zjawisk paranormalnych, Jakub Parada- dziennikarz, podróżnik oraz Tadeusz Chudecki – aktor, podróżnik.


Podstawowymi zajęciami plenerowymi były zajęcia plastyczne, które w szczególny sposób interesowały naszą młodzież.  Ciekawą formą były chociażby warsztaty plastyczne inspirowane twórczością Jacka Malczewskiego.


Uczestnicy „Wakacji z pasją” doskonalili swoje umiejętności wokalne pod kierunkiem Joanny Rolewskiej i Szymona Kowalczyka. Młodzi twórcy wzięli udział w koncercie „Wierchowe spotkania 2019r. ”.

Specjalnie dla nich został zaprezentowany spektakl teatralny pt. „MA–MA” w Teatrze Rozrywki Szymaszkowa. Oprócz tego czekało mnóstwo innych atrakcji. Były wycieczki, zwiedzanie ciekawych obiektów zabytkowych oraz zajęcia z wolontariuszami z Tajlandii i Niemiec.


Pobyt młodzieży z Gminy Rydzyna został dofinansowany przez Urząd Miasta i Gminy w Rydzynie. Więcej informacji na temat „Wakacji z pasją” można uzyskać pod linkiem:
https://www.facebook.com/fundacjazyjzpasja/

 

foto: ROK Rydzyna

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA
Refresh

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Nowa dyrektor Szkoły Podstawowej w Rydzynie

Zgodnie z przeprowadzonym konkursem nową dyrektor Szkoły Podstawowej im. 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich w Rydzynie została Pani Izabela Rychlik, która była nauczycielem w Szkole Podstawowej

Milion złotych na deszczówkę!

Sejmik Województwa Wielkopolskiego 19 lipca 2021 roku podjął uchwałę w sprawie przekazania przez Województwo Wielkopolskie dotacji jednostkom samorządu terytorialnego w ramach programu pn. „Deszczówka”. Wsparcie

Narada sołtysów

Na naradzie z Burmistrzem Miasta i Gminy Rydzyna zjawili się sołtysi z naszej gminy. Rozmawiali o wysokości funduszu sołeckiego na 2022 rok w poszczególnych wioskach.