Udowodnili, że warto grać fair play

Udowodnili, że warto grać fair play

22 maja odbyła się kolejna edycja turnieju piłki nożnej halowej „Fair Play”. Organizatorami wydarzenia byli studenci PWSZ w Lesznie. Dzieci  miały udowodnić, że mogą pozostać kumplami także podczas rywalizacji.

Hasło przewodnie imprezy: „Chcemy być piłkarzami, pozostając kolegami” wskazywało na główny cel imprezy. Dzieci miały grać fair play – szanując przeciwnika.

Turniej odbył siew sali gimnastycznej w szkole w Dąbczu. Placówkę odwiedziły reprezentacje z pozostałych podstawówek z gminy.

W rozgrywkach zmierzyły się trzy drużyny: z Dąbcza, Rydzyny i Kaczkowa. Na wyniki wpłynęła nie tylko ilość bramek, ale również zachowanie zawodników na boisku.

Co ciekawe, nie tylko młodzi piłkarze byli oceniani. Punkty przyznawane były także kibicom, dopingującym swoich kolegów.

Turniej ostatecznie wygrała drużyna SP Kaczkowo, zdobywając 68 punktów. Drugie miejsce zajęła drużyna z Rydzyny z 59 punktami, a o jeden punkt mniej zdobyła SP w Dąbczu, która ostatecznie znalazła się na trzecim miejscu.

Nie wynik jednak był najważniejszy, ale promocja tzw. sportowego zachowania wśród młodzieży. Organizatorzy mają nadzieję, że tego typu zabawy przełożą się na zachowanie młodych ludzi także podczas innych rozgrywek.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Czyn społeczny w Jabłonnie [VIDEO]

Po długim czasie gmina Rydzyna przejęła grunt w Jabłonnie od KOWR. Zaniedbany teren trzeba posprzątać i przygotować do dalszych prac. W tym celu mieszkańcy ze

Wamet „wyszarpał” remis w Ostrowie Wielkopolskim

Tenisiści stołowi Wametu Dąbcze zainkasowali w sobotę jedno „oczko” w rozgrywkach 2. ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej w grupie południowej. Po sześciu kolejkach zespół z gminy Rydzyna utrzymał

Nowy samochód już w Dąbczu [VIDEO]

O późnych godzinach nocnych przyjechał nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczego 4×4 z wyposażeniem. Koszt zakupu to milion złotych. OSP Dąbcze na ten cel uzyskała wsparcie finansowe

stat4u