Uroczysta sesja RM Rydzyny w Zamku SIMP

Uroczysta sesja RM Rydzyny w Zamku SIMP

Setna rocznica Powrotu Ziemi Rydzyńskiej do Macierzy była powodem zorganizowania uroczystej sesji rady miejskiej Rydzyny w murach Zamku.

Gości przywitał przewodniczący Rady Roman Skiba. Głos zabrali również starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak oraz senator Wojciech Ziemniak, którzy wprowadzili zgromadzonych w temat.

W programie artystycznym przygotowanym przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rydzynie przedstawiono  historię odzyskania niepodległości przez Polskę.

Historie nagrodzonych grup przedstawił radny Leszek Skrobała a wyróżnienia wręczali przewodniczący rady Roman Skiba oraz burmistrz MiG Rydzyna Kornel Malcherek

W dziedzinie kultury wyróżniono Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Rydzynie oraz Zamek SIMP. W dziedzinie społecznik wyróżniono Koło Włościanek z Moraczewa oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Rydzynie. Z kolei wyróżnienie w dziedzinie sportu otrzymał Rydzyński Klub Sportowy Rydzyniak Rydzyna.

Po części uroczystej kontynuowano dalszą część sesji w sali Cztery Pory Roku.

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

--- Reklama ---

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

--- Reklama ---

INNI CZYTALI TEŻ...

Z POMOCĄ POTRZEBUJĄCYM I BEZDOMNYM

Jak co roku w okresie jesienno-zimowym policjanci kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne i inne potrzebujące pomocy oraz schronienia w związku z obniżającą