Urząd Skarbowy szkoli z JPK_VAT

Urząd Skarbowy szkoli z JPK_VAT

W Urzędzie Skarbowym w Lesznie w najbliższą sobotę, 24 lutego, odbędzie się szkolenie z tworzenia i przesyłania plików JPK_VAT, które mikroprzedsiębiorcy są zobowiązani przesyłać do Urzędu Skarbowego od stycznia br.

Urzędnicy zapoznają przedsiębiorców z bezpłatną aplikacją e-mikrofirma i pomogą w założeniu i potwierdzeniu profilu zaufanego, niezbędnego do przesłania JPK_VAT w przypadku braku podpisu kwalifikowanego.

Od nowego roku wszystkie firmy rozliczające VAT są objęte systemem jednolitego pliku kontrolnego. Dane z ewidencji zakupu i sprzedaży VAT w postaci pliku JPK muszą trafić do urzędu skarbowego nie później niż 25. dnia każdego miesiąca. Mikroprzedsiębiorstwa są objęte obowiązkiem wysyłania plików JPK od 1 stycznia 2018 roku, co oznacza, że pierwszy plik JPK o transakcjach wykonanych w styczniu muszą przesłać do dnia 25 lutego. Termin ten wypada w niedzielę stąd ostatnim dniem wysyłki jest poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Szkolenie z tworzenia i przesyłania plików JPK_VAT odbędzie się

24 lutego w Urzędzie Skarbowym w Lesznie przy ul. Mickiewicza 7

w godz. od 9.00 do 13.00.

 

źródło: powiat-leszczynski.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Wypadek na S5

Do zdarzenia z udziałem czterech pojazdów doszło około godz. 10.30, za węzłem Leszno Południe a przed zjazdem na węźle Rydzyna. – Ze wstępnych ustaleń wynika,

Znaleziono klucze nad zalewem „Rydzyna”

Dzisiaj ok godz. 16 w Rydzynie na terenie zalewu znaleziono klucze. Więcej informacji prywatnie. Odbiór na terenie Bojanowa. Czytamy na profilu FB https://www.facebook.com/anna.wolsztyniak.37

stat4u