V Bieg 3R-PWSZ dla Regionu

V Bieg 3R-PWSZ dla Regionu

Grupa studentów wychowania fizycznego PWSZ – Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im J A Komeńskiego w Lesznie zorganizowała bieg pod hasłem 3R-PWSZ dla Regionu na dystansie 10km. Jest to już V edycja tego wydarzenia.

Przed imprezą biegową zapisało się 139 osób. Biuro zawodów było  czynne w godz. 8:00-10:30. Istniała szansa, by dopisać się na bieg również w dniu zawodów. Biegacze wystartowali o 11.30.

Dziesięć kilometrów. Właśnie tyle wynosiła trasa biegu 3R PWSZ dla Regionu. Po raz czwarty laur zwycięstwa zdobył Krzysztof Szymanowski z Kościana, reprezentujący Jednostkę Wojskową z Leszna.

Bieg był projektem Katarzyny Miedzińskiej, Martyny Kowalskiej i Macieja Krówczyńskiego, studentów III roku wychowania fizycznego w PWSZ. Opiekunem grupy była Arleta Loga. Patronat honorowy nad zawodami sprawowali rektor Maciej Pietrzak, Kornel Malcherek – burmistrz miasta i gminy Rydzyna oraz Jarosław Wawrzyniak, starosta leszczyński.

Uczestnicy biegu mieli do pokonania dwie pętle, 4 i 6-kilometrowe. Przed rozpoczęciem krótką rozgrzewkę przeprowadził Maciej Glapiak. Start i meta były nad zalewem w Rydzynie.

Numer startowy z liczbą jeden był szczęśliwy dla K. Szymanowskiego, który wygrał bieg. Drugi linię mety minął Dawid Miaskowski z Leszna. Chwilę potem jako trzeci wbiegł Tomasz Musiał z Dąbcza.

Wyniki

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

SOSW Rydzyna rozbudowuje monitoring wizyjny

W prowadzonym przez powiat leszczyński Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Rydzynie rozpoczęła się rozbudowa systemu monitoringu wizyjnego. W 2019 r. wykonany został pierwszy etap

Pierwsza przegrana Rycerzy

Rycerze Rydzyna rozegrali mecz z KS Kosz Pleszew na swoim terenie. Od początku spotkanie było trudne i zakończyło się dla gospodarzy porażką. Zabrakło niewiele i

Przebudowa drogi przez Kłodę z szansą na dotację

Wniosek powiatu leszczyńskiego o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych przebudowy drogi przez Kłodę trafił na listę projektów rekomendowanych do udzielenia wsparcia finansowego. Ostateczna decyzja należy

stat4u