W Dąbczu podpisali umowę na dotację

W Dąbczu podpisali umowę na dotację

Informacje o działaniach strażaków ochotników z Dąbcza, zmierzających do pozyskania nowego, ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego 4×4, wraz z wyposażeniem, były przedstawiane Państwu już wcześniej. Starania te wchodzą teraz w decydującą fazę. Na konto bankowe Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbczu wpływają pozyskane z dotacji na ten cel środki finansowe. Są podpisywane kolejne umowy – 15 lipca br. Burmistrz Miasta i Gminy Rydzyna, Kornel Malcherek, spotkał się z Prezesem Druhem Tomaszem Musiałem i Naczelnikiem Druhem Markiem Rybińskim w remizie OSP Dąbcze, gdzie podpisano umowę w sprawie udzielenia dotacji.

Został wybrany dostawca – jest nim firma MOTO TRUCK z Kielc – a złożona oferta opiewa na kwotę 974 tys. zł. OSP na ten cel pozyskała: 200 tys. zł w ramach wsparcia krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego, 350 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, 450 tys. zł z Gminy Rydzyna oraz 50 tys. zł ze Starostwa Powiatowego w Lesznie. Nowy samochód ma stanąć w dąbieckiej straży do końca listopada br.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

Oglądaj dzisiaj na żywo

XXIV Sesja Rady Miejskiej Rydzyny – Proponowany porządek obrad PROPONOWANY PORZĄDEK OBRAD: 1. Otwarcie obrad Sesji.2. Przyjęcie ślubowania od nowo wybranego radnego Rady Miejskiej Rydzyny.3.

Nowa Wieś [VIDEO]

Nowa Wieś – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie leszczyńskim, w gminie Rydzyna. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa leszczyńskiego. Liczba ludności 447. W roku 2009 na obrzeżach wsi powstała

stat4u