W Dąbczu podpisali umowę na dotację

W Dąbczu podpisali umowę na dotację

Informacje o działaniach strażaków ochotników z Dąbcza, zmierzających do pozyskania nowego, ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego 4×4, wraz z wyposażeniem, były przedstawiane Państwu już wcześniej. Starania te wchodzą teraz w decydującą fazę. Na konto bankowe Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbczu wpływają pozyskane z dotacji na ten cel środki finansowe. Są podpisywane kolejne umowy – 15 lipca br. Burmistrz Miasta i Gminy Rydzyna, Kornel Malcherek, spotkał się z Prezesem Druhem Tomaszem Musiałem i Naczelnikiem Druhem Markiem Rybińskim w remizie OSP Dąbcze, gdzie podpisano umowę w sprawie udzielenia dotacji.

Został wybrany dostawca – jest nim firma MOTO TRUCK z Kielc – a złożona oferta opiewa na kwotę 974 tys. zł. OSP na ten cel pozyskała: 200 tys. zł w ramach wsparcia krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego, 350 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, 450 tys. zł z Gminy Rydzyna oraz 50 tys. zł ze Starostwa Powiatowego w Lesznie. Nowy samochód ma stanąć w dąbieckiej straży do końca listopada br.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA
Refresh

*

--- Reklama ---

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

--- Reklama ---

INNI CZYTALI TEŻ...

Nowa dyrektor Szkoły Podstawowej w Rydzynie

Zgodnie z przeprowadzonym konkursem nową dyrektor Szkoły Podstawowej im. 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich w Rydzynie została Pani Izabela Rychlik, która była nauczycielem w Szkole Podstawowej

Milion złotych na deszczówkę!

Sejmik Województwa Wielkopolskiego 19 lipca 2021 roku podjął uchwałę w sprawie przekazania przez Województwo Wielkopolskie dotacji jednostkom samorządu terytorialnego w ramach programu pn. „Deszczówka”. Wsparcie

Narada sołtysów

Na naradzie z Burmistrzem Miasta i Gminy Rydzyna zjawili się sołtysi z naszej gminy. Rozmawiali o wysokości funduszu sołeckiego na 2022 rok w poszczególnych wioskach.