W Gimnazjum zebrano prawie 19 litrów krwi

W Gimnazjum zebrano prawie 19 litrów krwi

Za nami gimnazjalna akcja Wampiriada. Szczytny cel przyciągnął prawie 50 osób, które chciały okazać wsparcie choremu Stasiowi. Oprócz oddanej krwi na chłopca czeka księga pamiątkowa, którą wypełniły wpisy, mające dodać mu otuchy.
Krew oddały 42 osoby. Udało się zebrać 18,900 litrów krwi. Nie udało się pobić rekordu sprzed dwóch lat, ale tym razem nie to było najważniejsze.
Za przygotowanie akcji w tym roku odpowiadała nauczycielka angielskiego, Agnieszka Bartłomiejczak. Uczniowie zaangażowali się w organizację przedsięwzięcia. Kinga Jakubowska, Wiktor Banaszak, Alicja Siecla, Wiktoria Białasik, Maksymilian Paszek i Olga Frąckowiak zadbali o to, by akcja miała jak największy rozdźwięk.
Uczniowie nie mogli jeszcze oddawać krwi, ale częstowali dawców domowymi wypiekami.
Na boisku gimnazjum podczas akcji pojawiło się wojsko. Uczniowie mogli zapoznać się ze sprzętem wojskowym oraz uzyskać informacje, jak zostać żołnierzem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Przebudowa drogi przez Kłodę z szansą na dotację

Wniosek powiatu leszczyńskiego o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych przebudowy drogi przez Kłodę trafił na listę projektów rekomendowanych do udzielenia wsparcia finansowego. Ostateczna decyzja należy

stat4u