W kolejnej wsi "stary-nowy" sołtys

W kolejnej wsi "stary-nowy" sołtys

W świetlicy wiejskiej zebrali się mieszkańcy sołectwa Jabłonna. Sala wypełniła się w całości. Zebranie prowadził wiceprzewodniczący rady miejskiej Marcin Urbanowicz. Wśród gości byli również burmistrz Kornel Malcherek oraz inspektor Kornel Klefas. Nad formą prawna czuwała pani Patrycja Wdowiak.

Zebranie otwarł i przedstawił sprawozdanie z działalności sołtysa i rady sołeckiej obecny włodarz Arkadiusz Bartkowiak. Zagadnienia gminne przedstawił burmistrz UMiG Rydzyna, kwestie ochrony środowiska omówił inspektor Kornel Klefas. Uprawnionych do głosowania jest 291, a na wybory przybyło 67 osób. Jest to liczba, która stanowi wymagane kworum.

Po wybraniu komisji wyborczej przystąpiono do wyboru sołtysa zaproponowano kandydaturę obecnego sołtysa Arkadiusza Bartkowiaka, który uzyskał 66 na tak w stosunku do jednej na nie. Do rady soleckiej wybrano Magdalenę Przybył, Dawida Pietrowskiego, Annę Pietrowską, Stanisława Sadowczyka oraz Mariana Radczuka.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA
Refresh

*

--- Reklama ---

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

--- Reklama ---

INNI CZYTALI TEŻ...

Imprezowy weekend w Dąbczu

W najbliższy piątek Burmistrz MiG Rydzyna, sołtys Dąbcza wraz z radą sołecką oraz OSP Dąbcze zapraszają na kino plenerowe. 10 września o 20.00 obok remizy

2. liga mężczyzn: W sobotę premierowy mecz z Poznaniem

W najbliższą sobotę zainaugurowane zostaną rozgrywki 2. ligi mężczyzn w strefie wielkopolsko-zachodniopomorskiej. Wamet Dąbcze w premierowej kolejce grupy południowej podejmie we własnej hali KR-S fairplayce