W Rydzynie powstało Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego

W Rydzynie powstało Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego

W dniu 8 listopada 2022 roku odbyło się pierwsze spotkanie rydzyńskiej filii Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego. Stowarzyszenie na terenie Rydzyny powstało z inicjatywy Hieronima Cugiera, który już od kilku lat dba o celebrowanie pamięci o powstańcach wielkopolskich, którzy są pochowani na terenie naszej gminy. Na spotkaniu pojawili się goście: Prezes Oddziału Wielkopolskiego Wawrzyniec Wierzejewski oraz Wiceprezes Roman Grewling. Nie mogło zabraknąć też przedstawiecieli lokalnych władz, samorządu mieszkańców i członków nowego Koła. Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego powstało w celu upamiętnienie i popularyzowania wydarzeń, związanych ze zwycięskim zrywem niepodległościowym, który doprowadził do powrotu ziem wielkopolskich do Macierzy.

Podczas pierwszego spotkania został wyłoniony zarząd, a Starosta Leszczyński Pan Jarosław Wawrzyniak w ciekawy sposób opowiedział o Powstaniu Wielkopolskim.

W rydzyńskim oddziale koła jest na razie czternaścioro członków. Osoby zainteresowane odkrywaniem historii i krzewieniem wiedzy o Powstaniu zachecamy do przystępowania w szeregi członków Towarzystwa.

1 komentarz do "W Rydzynie powstało Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego"

  1. Święto Niepodległości, a Sołtys Kłody od rana tnie piłą motorową drzewo. Totalny brak szacunku.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

--- Reklama ---

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

--- Reklama ---

INNI CZYTALI TEŻ...

Z POMOCĄ POTRZEBUJĄCYM I BEZDOMNYM

Jak co roku w okresie jesienno-zimowym policjanci kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne i inne potrzebujące pomocy oraz schronienia w związku z obniżającą