W sobotę decydujące starcie w walce o 1. ligę kobiet! Wamet podejmuje Noteć Inowrocław

W sobotę decydujące starcie w walce o 1. ligę kobiet! Wamet podejmuje Noteć Inowrocław

Sobota może zapisać się na kartach historii Klubu Sportowego Wamet Dąbcze. Tego dnia tenisistki stołowe z powiatu leszczyńskiego zagrają decydujący mecz o awansie do 1. ligi kobiet. Rywalem triumfatora 2. ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej będzie Noteć Inowrocław. Początek spotkania w hali sportowej w Dąbczu o godzinie 18.

Po pierwszej odsłonie barażowej rywalizacji bliższe gry na zapleczu Ekstraklasy kobiet są zawodniczki Wametu Dabcze, które w pierwszą sobotę czerwca wygrały w Inowrocławiu z tamtejszą Notecią aż 9:1. Jedno “oczko” dla najlepszej ekipy 2. ligi kobiet pomorsko-kujawsko-pomorskiej wywalczyła wówczas Katarzyna Palacz, która w przeszłości z powodzenie radziła sobie przy 1-ligowych stołach. W szeregach Wametu komplety punktów zapisały przy swoich nazwiskach Natalia Michorczyk, Sandra Kozioł i Agata Domańska. Czwarta z tenisistek stołowych klubu z Dąbcza – Magdalena Jaszczuk zainkasowała 1,5 punktu.

Zespół z Inowrocławia w przeszłości przez kilka sezonów z powodzeniem występował na zapleczu Ekstraklasy kobiet. Po raz ostatni w 1. lidze tenisistki stołowe Noteci zagrały w sezonie 2018/2019, zajmując dziesiąte miejsce z dorobkiem ośmiu “oczek”. Ten wynik oznaczał dla rywalek Wametu spadek do niższej klasy rozgrywkowej. W dwóch wcześniejszych sezonach podopieczne Aliny Bogdaniuk zajmowały dwukrotnie siódme miejsce w 1. lidze kobiet w grupie północnej.

Przed sobotnim meczem rewanżowym w komfortowej sytuacji są zawodniczki Wametu Dąbcze, które potrzebują dwóch indywidualnych zwycięstw, aby celebrować awans na zaplecze Ekstraklasy kobiet. Warto dodać, że w tym sezonie w rozgrywkach ligowych tenisistki stołowe z gminy Rydzyna prezentują się kapitalnie. Podopieczne Mateusza Przybyła wygrały wszystkie spotkania. Jedynej porażki Wamet doznał w półfinale Drużynowego Pucharu Polski na szczeblu ogólnopolskim, ulegając jeden z czołowych ekip grupy północnej 1. ligi – Enerdze Mar-Bruk GOSRiT ZRB Luzino 3:4.

Drugie spotkanie barażowe o awans do 1. ligi kobiet pomiędzy Wametem Dąbcze a Notecią Inowrocław zostanie rozegrane w najbliższą sobotę o godzinie 18. Wstęp wolny.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

INNI CZYTALI TEŻ...

Zarząd powiatu z wotum zaufania i absolutorium

Radni powiatu leszczyńskiego na LIII sesji udzielili Zarządowi Powiatu Leszczyńskiego wotum zaufania, przyjęli sprawozdanie z wykonania budżetu samorządu w 2021 r. i udzielili organowi wykonawczemu

Powiat kolejny raz dofinansuje prace melioracyjne

Władze powiatu leszczyńskiego podpisały umowy ze spółkami wodnymi na dofinansowanie bieżącego utrzymania urządzeń wodnych. Łączna kwota dotacji w 2022 r. z budżetu samorządu to 100