Walentynki w Dąbczu

Walentynki w Dąbczu

Mówią, że luty jest miesiącem zakochanych, pewnie ze względu na fakt, że 14 lutego obchodzimy WALENTYNKI.

W Szkole Podstawowej im. Tadeusza Łopuszańskiego w Dąbczu również dało się odczuć magię tego dnia. Jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Wszyscy, którzy chcieli wyrazić sympatię lub złożyć życzenia swoim kolegom lub koleżankom ze szkoły mogli to zrobić, wrzucając swoje kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanej w tym celu skrzynki. Była to świetna okazja, aby sprawić miłą niespodziankę komuś, kogo darzy się szczególną sympatią.

Uczniowie klasy IIIb wraz z wychowawcą p. Hanną Foterek przygotowali przedstawienie, na którym przybliżyli historię święta zakochanych, zaprezentowali dowcipne scenki, a na koniec każdą klasę obdarowali własnoręcznie wykonaną kartką walentynkową. Całemu występowi towarzyszyły piosenki ze znanej bajki „Kraina lodu”.

W dniu zakochanych odbył się również „Konkurs na Najpiękniejszy Wiersz Walentynkowy” zorganizowany przez p. Hannę Dopierałę. Uczniowie klas IV-VIII biorący w nim udział przelali na papier swe uczucia, pisząc wiersze o miłości.

Szkołę w tym dniu przepełniła atmosfera życzliwości i przyjaźni.

tekst: Hanna Dopierała

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Nie ma lipy, będą lipy

Gmina Rydzyna otrzymała dofinansowanie na zakup lip drobnolistnych. Będzie ich aż sto osiemdziesiąt. Sadzonki zostaną umieszczone w kilku częściach naszej gminy. Ponad 59 tys. zł.

Będzie bezpieczniej

Na sierpniowej sesji w Rydzynie radna Emilia Kraśner złożyła interpelacje dotyczącą ścieżki rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej 309. Chodzi o to, że rowerzyści jadący od Leszna

Do Spółek Wodnych trafi 2 miliony zł

Do Spółek Wodnych trafi 2 miliony zł ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego 6 sierpnia Samorząd Województwa Wielkopolskiego przyjął uchwałę zatwierdzającą podział środków, które trafią do

stat4u