Wamet Dąbcze mistrzem 2. ligi kobiet wielkopolsko-zachodniopomorskiej!

Wamet Dąbcze mistrzem 2. ligi kobiet wielkopolsko-zachodniopomorskiej!

Tenisistki stołowe Wametu Dąbcze wywalczyły mistrzostwo 2. ligi kobiet w grupie wielkopolsko-zachodniopomorskiej. Teraz przed zespołem z gminy Rydzyna udział w dwumeczu barażowym z Notecią Inowrocław o awans do 1. ligi.

Po znakomitych występach w fazie zasadniczej 2. ligi w grupie wielkopolskiej, w której zawodniczki Wametu wygrały wszystkie spotkania, w wielkim finale zmagań w strefie wielkopolsko-zachodniopomorskiej klub z powiatu leszczyńskiego pokonał Griffins spin Szczecin. Po zwycięstwie w pierwszym wyjazdowym meczu 7:3, ekipa ze Szczecina zrezygnowała z przyjazdu do Dąbcza.

To historyczny moment dla tenisa stołowego w położonym w gminie Rydzyna Dąbczu. Zawodniczki z tej miejscowości zostały mistrzyniami 2. ligi kobiet wielkopolsko-zachodniopomorskiej i są już o dwa kroki od awansu na zaplecze Ekstraklasy. W barażach, które zostaną rozegrane w pierwszej połowie czerwca, Wamet zmierzy się z triumfatorem rozgrywek ligowych w grupie pomorsko-kujawsko-pomorskiej – Notecią Inowrocław.

W swoim debiutanckim sezonie żeńska drużyna z Dąbcza prezentuje się znakomicie. Oprócz zwycięstwa w 2. lidze wielkopolsko-zachodniopomorskiej tenisistki stołowe wygrały także zmagania w Drużynowym Pucharze Polski kobiet edycji Wielkopolskiej, a w ogólnopolskich zmaganiach tych rozgrywek zostały sklasyfikowane na miejscach 5-8 w skali całego kraju.

Zdecydowaną liderką Wametu Dąbcze jest Natalia Michorczyk, która wygrała wszystkie swoje dotychczasowe pojedynki ligowe w barwach zespołu z gminy Rydzyna. Cenne punkty dla klubu z powiatu leszczyńskiego zdobywają również Sandra Kozioł, Agata Domańska, Magdalena Jaszczuk, Aleksandra Paszek i Magdalena Borowczyk.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

INNI CZYTALI TEŻ...

Zapraszamy na X Piknik Militarny

Już teraz zapraszamy w dniach 3/4 września 2022 do zamku w Rydzynie na X Piknik Militarny, Jak przystało na jubileusz, do zamku przyjedzie sprzęt ciężki,