Wamet Dąbcze otwiera nowe Akademie Tenisa Stołowego!

Wamet Dąbcze otwiera nowe Akademie Tenisa Stołowego!

Klub Sportowy Wamet Dąbcze otwiera swoje Akademie Tenisa Stołowego w nowych miejscowościach w gminie Rydzyna. Od teraz tenis stołowy trenować będzie można w Dąbczu, Rojęczynie i Moraczewie.

Klub Sportowy Wamet mocno stawia na szkolenie dzieci i młodzieży. Od kilku lat w Dąbczu prowadzone są treningi dla dzieci i młodzieży. Od początku października klub otwiera swoje Akademie w dwóch nowych miejscowościach – Rojęczynie i Moraczewie. Wszystko za sprawą programu „Pingpongowe Marzenia”, do którego przystąpił zespół z powiatu leszczyńskiego.

„Pingpongowe Marzenia” to unikatowy program przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych w formie zajęć pozalekcyjnych. Organizacja szkolenia jest elementem „Narodowego Programu Rozwoju Tenisa Stołowego”.

Aktualnie Klub Sportowy Wamet Dąbcze występuje w 2. lidze kobiet i mężczyzn oraz 3. i 4. lidze mężczyzn. Dodatkowo ekipa z gminy Rydzyna od kilku sezonów w powodzeniem startuje w Pucharze Europy TT Inter Cup oraz turniejach indywidualnych.

Dlaczego warto wybrać tenis stołowy? Przede wszystkim jest to sport, który podnosi inteligencję ruchową, poprawia koncentrację i rozwija zmysł przestrzenny. Gra w tenisa stołowego pozytywnie wpływa na rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej, poprawia refleks, rozwija myślenie strategiczne oraz podnosi poziom kontroli emocji.

Dodatkowo tenis stołowy jest jednym z najszybszych sportów świata. Po uderzeniu piłeczka tenisowa może osiągać prędkość równą nawet 200km/h. Masz niecałe 0,5 sekundy, aby odebrać ją po swojej stronie stołu odczytując zagranie przeciwnika.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA
Refresh

*

--- Reklama ---

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

--- Reklama ---

INNI CZYTALI TEŻ...

Otrzymali promesę i motopompę [VIDEO]

Mija rok od kiedy w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbczu pojawił się nowy, ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy, a strażacy ciągle czynią starania o pozyskanie nowego

Wmurowali akt erekcyjny [VIDEO]

W Rydzynie wmurowano akt erekcyjny upamiętniający budowę/przebudowę szkoły podstawowej przy ul. Wolności. Na placu budowy zjawili się między innymi minister Jan Dziedziczak, władze gminy Rydzyna