Wamet Dąbcze po raz czwarty zagra w Pucharze Europy

Wamet Dąbcze po raz czwarty zagra w Pucharze Europy

Tenisiści stołowi Wametu Dąbcze zagrają w sezonie 2020/2021 w Pucharze Europy TT Inter Cup. Działacze klubu z gminy Rydzyna zmienili swoją kwietniową decyzję o rezygnacji ze startów w 31. edycji europejskich zmagań i ostatecznie po raz czwarty w historii wezmą udział w Pucharze Europy TT Inter Cup.

W miniony weekend na dobre rozpoczął się sezon dla tenisistów stołowych Wametu Dąbcze na „krajowym podwórku”. Wkrótce gracze z powiatu leszczyńskiego rozpoczną także zmagania w Pucharz Europy TT Inter Cup o trofeum Josefa Simecka. Pod koniec sierpnia działacze zespołu z Wielkopolski postanowili zmienić swoją wcześniejszą decyzję o rezygnacji ze startów w Pucharze Europy TT Inter Cup i ostatecznie Wamet Dąbcze zobaczymy w 31. edycji tych europejskich zmagań.

Pandemia koronawirusa mocno skomplikowała jednak plany wielu zespołów, dlatego organizator TT Inter Cup zdecydował się zaprosić do rywalizacji 12. zespołów z dziewięciu krajów, które powalczą o dwa trofea: Josefa Simecka i Kurta Posilesa.

Tenisiści stołowi z Dąbcza rywalizować będą o trofeum Josefa Simecka wraz z pięcioma innymi zespołami: SV Union Velbert 2011 (Niemcy), TTC And Leie Lauwe (Belgia), UTTF Halbturn (Austria), STO Spoje Bratysława (Słowacja) i KTS Gliwice (Polska). O drugie trofeum – Kurta Posilesa rywalizować będą ALTS Poczesna (Polska), ASD Tennistavolo Norbello (Włochy), Ingre CMPJM (Francja), Tatran KRPA Hostinne (Czechy), TSV Korntal (Niemcy) i TTC Raiffeisen Kuchl (Austria).

Pierwszym rywalem drużyny z powiatu leszczyńskiego będzie występujący w drugiej belgijskiej lidze (odpowiednik polskiej 2. ligi) TTC And Leie Lauwe. Jeśli tenisistom stołowym Wametu Dąbcze uda się pokonać swojego pierwszego rywala w tegorocznej edycji Pucharu Europy TT Inter Cup to w kolejnej rundzie zmierzą się z niemieckim SV Union Velbert 2011, którego barw bronią m.in. Lars Hielscher, Adrian Dodean czy Gavin Rumgay.

Warto przypomnieć, że przed rokiem Wamet Dąbcze dotarł do półfinału Pucharu Europy TT Inter Cup o trofeum Josefa Simecka, w którym uległ na wyjeździe włoskiemu TTC Raiffeisen Sarnthein. Ten sam zespół wyeliminował klub z gminy Rydzyna w fazie ćwierćfinałowej dwa lata wcześniej.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

Oglądaj dzisiaj na żywo

XXIV Sesja Rady Miejskiej Rydzyny – Proponowany porządek obrad PROPONOWANY PORZĄDEK OBRAD: 1. Otwarcie obrad Sesji.2. Przyjęcie ślubowania od nowo wybranego radnego Rady Miejskiej Rydzyny.3.

stat4u