Wamet Dąbcze po raz piąty zagra w Pucharze Europy TT Inter Cup!

Wamet Dąbcze po raz piąty zagra w Pucharze Europy TT Inter Cup!

Zespół Wametu Dąbcze w sezonie 2022/2023 ponownie występował będzie w europejskich rozgrywkach TT Inter Cup. Dla klubu z gminy Rydzyna będzie już piąty sezon startów w Pucharze Europy.

TT Inter Cup to międzynarodowe rozgrywki dla wszystkich klubów ze Starego Kontynentu. W 32. letniej historii Pucharu Europy wystartowało ponad 1600 zespołów z 17 krajów. W meczach zaliczanych do TT Inter Cup brali udział m.in. Lucjan Błaszczyk, Kalinikos Kreanga (Grecja), Emmanuel Lebesson (Francja) czy Jun Mizutani (Japonia).

Zaplanowana na sezon 2022/2023 33. edycji Pucharu Europy TT Inter Cup ma zostać rozegrana według nowej formuły. Zespoły zostaną podzielone na grupy po osiem drużyn. Rywalizacja w grupie przebiegać będzie systemem pucharowych do dwóch porażek. Pierwotnie według tego systemu miała zostać rozegrana jedna z wcześniejszych edycji, jednak ze względu na pandemię koronawirusa organizatorzy odwołali rywalizację w TT Inter Cup.

Z czterech ostatnich edycji TT Inter Cup, w których udział brali tenisiści stołowi Wametu Dąbcze, najbardziej udana była ostatnia edycja, w której klub z powiatu leszczyńskiego sięgnął po trofeum Trude Pritzi. W decydujących spotkaniach zespół prezesa Mateusza Przybyła wygrał w Austrii z TTC Raiffeisen Kuchl 4:1 oraz uległ na wyjeździe TSV Korntal (Niemcy) 2:4. Wcześniej, bo w fazie grupowej, tenisiści stołowi z Dąbcza wygrali na wyjeździe z TSG Zellertal (Niemcy) 4:1 oraz we własnej hali ulegli minimalnie Ingre TT (Francja) 3:4.

Trzy ostatnie edycji TT Inter Cup Wamet Dąbcze kończył na wcześniejszym etapie. W sezonie 2019/2020 klub z powiatu leszczyńskiego dotarł do półfinału zmagań o trofeum Josefa Simecka, przegrywając na wyjeździe z włoskim TTC Raiffeisen Sarnthein 1:4. Ten sam przeciwnik wyeliminował klub z gminy Rydzyna także w sezonie 2018/2019 w 1/8 finału Pucharu Europy TT Inter Cup o trofeum Josefa Simecka. W swoim premierowym sezonie startów w Pucharze Europy (2018/2019) tenisiści stołowi z Dąbcza dotarli do trzeciej rundy, ulegając na wyjeździe austriackiemu SPG muki Ebensee 2:4.

Spotkanie w Korntal, które kończyło w sezonie 2021/2022 starty Wametu Dąbcze w TT Inter Cup, było 15 meczem polskiego zespołu w historii występów w Pucharze Europy, a czwartym w tym sezonie. Przypomnijmy, że w aktualnej kampanii gracze z gminy Rydzyna wygrali z TTC Raiffeisen Kuchl (Austria) 4:1 i TSG Zellertal (Niemcy) 4:1 oraz przegrali z CMPJM Ingre (Francja) 3:4 i TSV Korntal (Niemcy) 2:4.

W czteroletniej historii startów Wametu w tych europejskich rozgrywkach najwięcej indywidualnych zwycięstw zanotował Krzysztof Mrozek – 7. Po sześć triumfów mają na swoich koncie Tomasz Mrozek i Mateusz Przybył, a pięciokrotnie zwyciężał Denis Bolewicz.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

INNI CZYTALI TEŻ...

Zarząd powiatu z wotum zaufania i absolutorium

Radni powiatu leszczyńskiego na LIII sesji udzielili Zarządowi Powiatu Leszczyńskiego wotum zaufania, przyjęli sprawozdanie z wykonania budżetu samorządu w 2021 r. i udzielili organowi wykonawczemu

Powiat kolejny raz dofinansuje prace melioracyjne

Władze powiatu leszczyńskiego podpisały umowy ze spółkami wodnymi na dofinansowanie bieżącego utrzymania urządzeń wodnych. Łączna kwota dotacji w 2022 r. z budżetu samorządu to 100