Wamet Dąbcze zaproszony na turniej do Włoch!

Wamet Dąbcze zaproszony na turniej do Włoch!

Tenisiści stołowi Wametu Dąbcze w dniach 7-10. czerwca wystartują w międzynarodowym turnieju Schwarzenbach Cup, który odbędzie się we włoskiej miejscowości Ora. W 35. edycji tych zawodów wystartuje 120. drużyn z sześciu krajów. Wamet Dąbcze otrzymał zaproszenie do udziału w imprezie jako jedyny zespół z Polski!

Początki Schwarzenbach Cup sięgają 1985 roku. To właśnie wtedy odbyła się pierwsza edycja tych zmagań. W czerwcu tego roku zostanie zorganizowany 35. turniej, w którym udział weźmie 120 drużyn z Włoch, Niemiec, Węgier, Austrii, Szwajcarii i Polski. Zawody rozgrywane są w pięciu kategoriach – trzech męskich (A, B, C) i dwóch żeńskich (A, B). Tenisiści stołowi Wametu Dąbcze udział wezmą w najbardziej prestiżowej kategorii – A mężczyzn.

W ostatniej edycji triumf w najwyższej grupie mężczyzn zanotował węgierski Geac Gödöll, który w spotkaniu finałowym pokonał TTC Raiffeisen Sarnthein. Z tym drugim zespołem w 1/8 finału Pucharu Europy TT Inter Cup mierzyli się w tym sezonie tenisiści stołowi z Dabcza. We Włoszech ekipa z gminy Rydzyna przegrała 1:4 i pożegnała się z dalszej rywalizacji.

Do miejscowości Ora, która położona jest w regionie Trydent-Górna Adyga, w prowincji Bolzano, Wamet Dąbcze uda się w składzie: Jakub Werner, Mieszko Przybył, Denis Bolewicz, Tomasz Mrozek i Mateusz Przybył. Rolę kierownika zespołu pełnił będzie Dawid Kaczmarek.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Przebudowa drogi przez Kłodę z szansą na dotację

Wniosek powiatu leszczyńskiego o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych przebudowy drogi przez Kłodę trafił na listę projektów rekomendowanych do udzielenia wsparcia finansowego. Ostateczna decyzja należy

stat4u