Wamet Dobry Wiązar po raz drugi z rzędu wygrywa DPP edycji Wielkopolskiej!

Wamet Dobry Wiązar po raz drugi z rzędu wygrywa DPP edycji Wielkopolskiej!

Tenisistki stołowe Wametu Dobry Wiązar Dąbcze sięgnęły w niedzielę po triumf w rozgrywkach Drużynowego Pucharu Polski kobiet edycji Wielkopolskiej. Zespół z gminy Rydzyna po raz drugi z rzedu nie miał sobie równych w tych prestiżowych zmaganiach.

Luboń gościł w niedzielę uczestników turnieju finałowego Drużynowego Pucharu Polski kobiet edycji Wielkopolskiej. Oprócz obrońcy trofeum – Wametu Dobry Wiązar Dąbcze w zawodach wystartowały również przedstawicielki 1. ligi – LKTS Luvena Luboń i Stella Niechan Gniezno oraz aktualny lider 2. ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej – fairPlayce Poznań.

Zawody od początku do końca przebiegały pod dyktando tenisistek stołowych z Dąbcza. Najwyżej sklasyfikowany zespół z Wielkopolski na zapleczu Ekstraklasy kobiet najpierw w półfinale pewnie pokonał fairPlayce Poznań 4:0, a następnie w spotkaniu finałowym wygrał z gospodyniami zawodów – LKTS Luveną Luboń 4:1.

Dzięki wygranej w finale wojewódzkiego Drużynowego Pucharu Polski kobiet, Wamet Dobry Wiązar Dąbcze uzyskał awans do półfinału tych rozgrywek na szczeblu ogólnopolskim. W kwietniu drużyna Mateusza Przybyła zmierzy się z triumfatorami DPP w województwie pomorskim, kujawsko-pomorskim oraz zachodniopomorskim.

W ubiegłym sezonie zespół z powiatu leszczyńskiego także triumfował w Drużynowym Pucharze Polski edycji Wielkopolskiej. Na szczeblu ogólnopolskim drużyna z Dąbcza zmagania zakończyła w przedziale miejsc 5-8, zajmują drugie miejsce w turnieju półfinałowym, który został rozegrany w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Łopuszańskiego w Dąbczu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

INNI CZYTALI TEŻ...

Adrian Wojtkowiak z pucharem

28 stycznia 2023 roku odbył się Puchar Polski w Florecie Kobiet i Mężczyzn. Zwycięzcą został, pochodzący z Rydzyny, Adrian Wojtkowiak. Sportowiec reprezentuje AZS AWF Poznań.

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS FERII ZIMOWYCH 2023

Rozpoczęły się ferie zimowe, które potrwają w tym roku w poszczególnych województwach od 16 stycznia do 26 lutego br. Dla wielu osób, zwłaszcza dla dzieci

Sportowo dla WOŚP

Jedni pobiegli, drudzy grają w piłkę – wszystko w celu udzielenia wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Biegacze i kijkarze spotkali się na rydzyńskim rynku, skąd