Wamet rozpoczyna walkę w play off! W sobotę mecz w Policach

Wamet rozpoczyna walkę w play off! W sobotę mecz w Policach

W najbliższą sobotę zmagania w fazie play off 2. ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej zainaugurują tenisiści stołowi Wametu Dąbcze. Pierwszym przeciwnikiem klubu z gminy Rydzyna w rundzie finałowej rozgrywek będzie triumfator grupy północnej – Champion Police.

W pierwszy weekend czerwca zakończono zmagania w sezonie zasadniczym 2-ligowych rozgrywek. Do fazy play off awansowały po cztery najlepsze drużyny z grupy północnej i południowej. W tym gronie znalazł się również Wamet Dąbcze, który sklasyfikowany został na czwartej pozycji na „południu”.

Pierwszym rywalem uczestnika Pucharu Europy TT Inter Cup w fazie play off będzie najlepsza drużyna w grupie północnej – Champion Police. W sezonie zasadniczym zespół z województwa zachodniopomorskiego zgromadził na swoim koncie 22 punkty i po raz drugi z rzędu wygrał rywalizację w swojej grupie.

Najlepiej punktującymi zawodnikami Championa w rundzie zasadniczej byli Jakub Kiljanek i Damian Szczerba. Ponadto cenne punkty dla triumfatora grupy północnej zdobyli w tym sezonie także Mariusz Pogorzelski, Marcin Jurkiewicz i Michał Kluczyński.

Sobotni mecz w Policach będzie trzecim w historii starciem pomiędzy Wametem Dąbcze a Championem. Obydwa zespoły zmierzyły się ze sobą w sezonie 2015/2016. W Dąbczu wygrał Wamet 6:4, a w Policach triumfował Champion 7:3.

Ćwierćfinałowe starcie w fazie play off pomiędzy Championem Police a Wamet Dąbcze rozpocznie się o godzinie 11. Zwycięzca tej konfrontacji awansuje do turnieju finałowego 2. ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej, w którym zagrają cztery najlepsze zespoły całych rozgrywek.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA
Refresh

*

INNI CZYTALI TEŻ...

II RYDZYŃSKI PIKNIK ROWEROWY

Zapraszamy na II RYDZYŃSKI PIKNIK ROWEROWY Już 12 czerwca odbędzie się piknik rowerowy. Start: Rynek w Rydzynie o godzinie 11:30

Podziękowania dla wolontariuszy

W Rydzyńskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste wręczenie podziękowań wolontariuszom WOŚP. Burmistrz MiG Rydzyny Kornel Malcherek i szef sztabu Sławomir Zygner zaprosili część zaangażowanych osób.

Nowy chodnik w Robczysku

Spółka Drogtranz zakończyła budowę chodnika w Robczysku w gminie Rydzyna. Zakres prac to budowa 215 mb chodnika w Robczysku, na odcinku od skrzyżowania z drogą