Wamet rozpoczyna walkę w play off! W sobotę mecz w Policach

Wamet rozpoczyna walkę w play off! W sobotę mecz w Policach

W najbliższą sobotę zmagania w fazie play off 2. ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej zainaugurują tenisiści stołowi Wametu Dąbcze. Pierwszym przeciwnikiem klubu z gminy Rydzyna w rundzie finałowej rozgrywek będzie triumfator grupy północnej – Champion Police.

W pierwszy weekend czerwca zakończono zmagania w sezonie zasadniczym 2-ligowych rozgrywek. Do fazy play off awansowały po cztery najlepsze drużyny z grupy północnej i południowej. W tym gronie znalazł się również Wamet Dąbcze, który sklasyfikowany został na czwartej pozycji na „południu”.

Pierwszym rywalem uczestnika Pucharu Europy TT Inter Cup w fazie play off będzie najlepsza drużyna w grupie północnej – Champion Police. W sezonie zasadniczym zespół z województwa zachodniopomorskiego zgromadził na swoim koncie 22 punkty i po raz drugi z rzędu wygrał rywalizację w swojej grupie.

Najlepiej punktującymi zawodnikami Championa w rundzie zasadniczej byli Jakub Kiljanek i Damian Szczerba. Ponadto cenne punkty dla triumfatora grupy północnej zdobyli w tym sezonie także Mariusz Pogorzelski, Marcin Jurkiewicz i Michał Kluczyński.

Sobotni mecz w Policach będzie trzecim w historii starciem pomiędzy Wametem Dąbcze a Championem. Obydwa zespoły zmierzyły się ze sobą w sezonie 2015/2016. W Dąbczu wygrał Wamet 6:4, a w Policach triumfował Champion 7:3.

Ćwierćfinałowe starcie w fazie play off pomiędzy Championem Police a Wamet Dąbcze rozpocznie się o godzinie 11. Zwycięzca tej konfrontacji awansuje do turnieju finałowego 2. ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej, w którym zagrają cztery najlepsze zespoły całych rozgrywek.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

INNI CZYTALI TEŻ...

Zapraszamy na X Piknik Militarny

Już teraz zapraszamy w dniach 3/4 września 2022 do zamku w Rydzynie na X Piknik Militarny, Jak przystało na jubileusz, do zamku przyjedzie sprzęt ciężki,