Wampiriada na pomoc Stasiowi

Wampiriada na pomoc Stasiowi

Rydzyńskie gimnazjum było w trakcie organizacji kolejnej edycji Wampiriady, gdy okazało się, że uczeń Stanisław Maćkowski poważnie zachorował. Wtedy uczniowie wraz z panią dyrektor, Jolantą Kotyś, postanowili przeznaczyć krew dla kolegi, oczekującego na operację.

W akcji może wziąć każda zdrowa osoba, która ukończyła osiemnasty rok życia.  Zachęcamy do zgłaszania się na adres mailowy: wampiriada.rydzyna@gmail.com. Akcja odbędzie się w poniedziałek, 22 maja w godzinach od 9 do 13.

Na plakacie, który jakiś czas umieściliśmy na stronie, była informacja o zbieraniu krwi w celu oddania jej do banku krwi. Dopiero, gdy pojawiła się wiadomość o chorobie kolegi, pomysł ewoulował.

„Wpadliśmy na pomysł, aby odnowić plakat i wstawić tam zdjęcie Stasia, aby każdy wiedział, dla kogo potrzebna jest ta krew” – mówi Kinga Jakubowska, uczennica gimnazjum.

Staś ma szesnaście lat i całe życie przed sobą. Wysoki, uśmiechnięty chłopiec, który interesuje się koszykówką. Ma szansę na zdrowie, a my – jako mieszkańcy gminy – możemy mu w tym pomóc.

Nastolatek prawdopodobnie będzie operowany za dwa tygodnie. Krew zostanie pożyczona z banku krwi. Po przeprowadzonej zbiórce, zostanie skierowana na oddział V onkologiczno-hepatologiczny w Poznaniu przy ul. Szpitalnej z dopiskiem Stanisław Maćkowski. W ten sposób zostanie uregulowowana ta krew, która będzie potrzebna podczas operacji.

Początkowo gimnazjaliści planowali zebrać większą ilość krwi niż w 2015 roku. Cel zbiórki okazał się jednak dużo bardziej szczytny. (kz)

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA
Refresh

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Imprezowy weekend w Dąbczu

W najbliższy piątek Burmistrz MiG Rydzyna, sołtys Dąbcza wraz z radą sołecką oraz OSP Dąbcze zapraszają na kino plenerowe. 10 września o 20.00 obok remizy

2. liga mężczyzn: W sobotę premierowy mecz z Poznaniem

W najbliższą sobotę zainaugurowane zostaną rozgrywki 2. ligi mężczyzn w strefie wielkopolsko-zachodniopomorskiej. Wamet Dąbcze w premierowej kolejce grupy południowej podejmie we własnej hali KR-S fairplayce