WARSZTATY Z ROBOTYKI I PROGRAMOWANIA W RYDZYNIE

WARSZTATY Z ROBOTYKI I PROGRAMOWANIA W RYDZYNIE

Dzięki współpracy Klubu Aktywności Rozmaitych w Rydzynie ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym im. Franciszka Ratajczaka w Rydzynie oraz Szkołą Podstawową im. Tadeusza Łopuszańskiego w Dąbczu 30 stycznia 2018 roku młodzież mogła uczestniczyć w warsztatach z zakresu Robotyki i Programowania.

To już kolejna z szeregu aktywności jakie oferuje lokalnym szkołom i placówkom wychowawczym KARNET RYDZYNA.

– Cieszymy się, że mamy swój udział w rozwijaniu pasji i talentów młodzieży. Staramy się zaspokoić ich potrzebę aktywności w różnorodnych dziedzinach. Robotyka cieszy się ogromnym zainteresowaniem, szczególnie w Szkole Podstawowej w Dąbczu, natomiast po raz pierwszy w warsztatach uczestniczyli uczniowie ze Szkoły dla Młodzieży Słabosłyszącej i Niesłyszącej – tłumaczy Agnieszka Idczak, pedagog Karnet Rydzyna.

Nic lepiej nie motywuje młodzieży niż budowa modeli, które następnie można samodzielnie wprawić w ruch, co pozwala na pełną “władzę” nad stworzonym obiektem. Budując modele, wykorzystując specjalne zestawy klocków oparte o Lego® Technics, zdobywają praktyczną wiedzę z elementów STEM (nauki przyrodnicze, technologia, inżynieria/mechanika, matematyka) obowiązujących w otaczającym ich świecie.

źródło: Agnieszka Idczak

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Pożar na S5 [VIDEO]

Na drodze ekspresowej S5 na wysokości Kłody doszło do pożaru naczepy. Droga w kierunku Leszna jest zablokowana. Policja kieruje ruchem i wskazuje drogę objazdu. foto/video:

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

stat4u