Przedszkole w Kłodzie. Wesołe zabawy mam w Pszczółkach

Przedszkole w Kłodzie. Wesołe zabawy mam w Pszczółkach

Uroczystość z okazji Dnia Mamy  to doskonała okazja nie tylko do występów artystycznych, ale także pogłębienia więzi emocjonalnych między mamą a dzieckiem. Zgodnie z tą ideą ,,Pszczółki” z oddziału  przedszkolnego w Kłodzie, po występie artystycznym, odśpiewaniu 100, złożeniu życzeń, wręczeniu laurek i kwiatów,   zaprosiły swoich najbliższych do wspólnej zabawy.

Część integracyjna rozpoczęła się muzycznym powitaniem, podczas którego wszyscy zebrani klaskali, tupali, machali, skakali, a nawet posyłali sobie całuski. Po przełamaniu pierwszych lodów, zabawa rozpoczęła się na dobre! Mamusie  wraz z dziećmi dobrali się w pary i tańczyli na gazecie, zabawa z krzesełkami w rytm skocznej melodii wywołała wiele śmiechu, czytali  fragmenty wierszy w sposób smutny i wesoły. Następnie dorośli wcielili się w rolę „Złotej rybki, która spełnia życzenia”, . Potem oczywiście nastąpiła zmiana ról. Ponadto wszystkie mamy próbowały i rozpoznawać swój portret namalowany przez dziecko. Śmiechu było przy tym co nie miara!

Na zakończenie wszyscy uczestnicy bawili się wesoło przy piosenkach Zuch, Ciułała , Krasnoludek, który szedł wąską ścieżką i wykonywał przy tym bardzo śmieszne ruchy. Na koniec to mamy rysowały na balonie portret swojego dziecka. Spotkanie przy kawie i ciastku  pokazało, że zabawa integruje ludzi w każdym wieku i sprzyja budowaniu pozytywnych emocji, które na pewno na długą zapadną w pamięci przedszkolaków oraz ich rodziców.

Monika Kirszke 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

Oglądaj dzisiaj na żywo

XXIV Sesja Rady Miejskiej Rydzyny – Proponowany porządek obrad PROPONOWANY PORZĄDEK OBRAD: 1. Otwarcie obrad Sesji.2. Przyjęcie ślubowania od nowo wybranego radnego Rady Miejskiej Rydzyny.3.

stat4u