Rydzyna24
Wiadomości

Detektoryści z Polski w Rydzynie

Po raz kolejny nad zbiornikiem Rydzyna spotkali się detektoryści z całej Polski. Pojawił się nawet gość, który przyjechał z Czech.Jak

3 lutego 2020·1 MIN·4 WYŚWIETLEŃ
Detektoryści z Polski w Rydzynie

Po raz kolejny nad zbiornikiem Rydzyna spotkali się detektoryści z całej Polski.  Pojawił się nawet gość, który przyjechał z Czech.

Jak wyjaśnia nam Daniel Dylewski, jest to spotkanie organizacyjne rozpoczynające sezon poszukiwaczy. Omawiają plany na cały rok; ustalają zadania oraz podział obowiązków. Detektoryści organizują duże imprezy, takie jak m.in. piknik w Głuchowie, Poniecu czy Małomicach.

Takie spotkanie nie mogłoby obejść się bez wyjścia w teren z wykrywaczami.

„To takie symboliczne wbicie łopaty na nowy rok” – wyjaśnia Daniel Dylewski.

 

ŁU
Łukasz Wojciechowski
Redaktor Rydzyna24

Polecane