Rydzyna24
Wiadomości

Wystawa „W obronie Biało-Czerwonej”

Od soboty w rydzyńskim zamku dostępna jest dla każdego wystawa oręża pod nazwą „W obronie Biało-Czerwonej”. Można obejrzeć zbiory

25 lipca 2020·1 MIN·6 WYŚWIETLEŃ

Od soboty w rydzyńskim zamku dostępna jest dla każdego wystawa oręża pod nazwą „W obronie Biało-Czerwonej”. Można obejrzeć zbiory z X-XX w. Prezentowane przedmioty pochodzą z kolekcji Państwa Małgorzaty i Adama Urbaniaków.

W piątek, 24 lipca, dyrektor zamku Zbigniew Szukalski przywitał zaproszonych gości w sali posągowej, a po krótkim przemówieniu bracia kurkowi z Rydzyny oficjalnie otworzyli wystawę salwą z armaty.

Zgromadzone eksponaty oraz ich historie omawiał właściciel kolekcji Adam Urbaniak.

Zapraszamy do zwiedzania całego zamku w Rydzynie.

ŁU
Łukasz Wojciechowski
Redaktor Rydzyna24

Polecane