Rydzyna24
Wiadomości

Zebrali 13 ton złomu

W parafii Dąbcze odbyła się charytatywna zbiórka złomu, z której dochód w całości został przeznaczony na remont zabytkowego drewnianego

11 października 2020·1 MIN·7 WYŚWIETLEŃ
Zebrali 13 ton złomu

W parafii Dąbcze odbyła się charytatywna zbiórka złomu, z której dochód w całości został przeznaczony na remont zabytkowego drewnianego kościoła oraz zamontowanie ogrzewania.

Inicjatywa zachęciła do działania mieszkańców w Dąbczu, Nowej Wsi, Maruszewie oraz Tworzanicach. Efektem zbiórki jest ponad 13 ton złomu, a kwota którą udało się uzyskać to 7000 złotych. Organizatorzy dziękują wszystkim osobom, które przekazały złom oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję: Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbczu, Sołectwu Dąbcze wraz z Radnymi, Burmistrzowi MiG Rydzyna oraz wszystkim członkom parafii w Dąbczu.

źródło: Dąbcze Info24

ŁU
Łukasz Wojciechowski
Redaktor Rydzyna24

Polecane