Rydzyna24
Wiadomości

Złożyli wieńce pod pomnikami

17 września 1939 nastąpiła radziecka napaść na Polskę. Być może losy wojny potoczyłyby się inaczej, gdyby w tamtą niedzielę Armia

17 września 2020·1 MIN·4 WYŚWIETLEŃ
Złożyli wieńce pod pomnikami

17 września 1939 nastąpiła radziecka napaść na Polskę. Być może losy wojny potoczyłyby się inaczej, gdyby w tamtą niedzielę Armia Czerwona nie wkroczyła na tereny Polski. Żołnierze radzieccy tłumaczyli swoje działanie chęcią pomocy Białorusinom i Ukraińcom. Potężna armia zaskoczyła polskich dowódców. Większość żołnierzy znajdowała się w drugiej części kraju, gdzie prowadziła działania przeciw hitlerowcom.

Władze gminy Rydzyna upamiętniły poległych składając wiązanki pod pomnik poległych podczas drugiej wojny światowe oraz ofiar Katynia.

ŁU
Łukasz Wojciechowski
Redaktor Rydzyna24

Polecane