Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego w Rydzynie

Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego w Rydzynie

Krzysztof Grabowski, pełniący funkcję Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego, odwiedził Rydzynę. Podczas spotkania udało się m.in. podpisać umowę na zakup sadzonek drzew miododajnych.

Wicemarszałek rozpoczął wizytę od spotkania z włodarzami gminy w urzędzie. Tam podpisano pierwszą w tym roku w woj. wielkopolskim umowę na pomoc finansową na zakup sadzonek drzew miododajnych. W trakcie rozmowy poruszono wiele spraw ważnych dla gminy Rydzyna. Krzysztof Grabowski udał się na aleje drzew miododajnych, gdzie potwierdził zamiar kontynuowania wsparcia finansowego.

Kolejnym punktem była wizyta w gospodarstwie rolnym państwa Bardeckich w Moraczewie, którzy zdobyli tytułu „Wielkopolski Rolnik Roku”. Grafik odwiedzin był bardzo napięty. Marszałek Krzysztof Grabowski odwiedził oczyszczalnie ścieków w Rydzynie oraz przedsiębiorstwo SDF w strefie przemysłowej. Ostatnim punktem wizytacji była firma AGROMIX z Rojęczyna.

Burmistrz Kornel Malcherek bardzo pozytywnie podsumował wizytę wicemarszałka województwa wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

--- Reklama ---

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

--- Reklama ---

INNI CZYTALI TEŻ...

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

Oglądaj dzisiaj na żywo

XXIV Sesja Rady Miejskiej Rydzyny – Proponowany porządek obrad PROPONOWANY PORZĄDEK OBRAD: 1. Otwarcie obrad Sesji.2. Przyjęcie ślubowania od nowo wybranego radnego Rady Miejskiej Rydzyny.3.

Nowa Wieś [VIDEO]

Nowa Wieś – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie leszczyńskim, w gminie Rydzyna. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa leszczyńskiego. Liczba ludności 447. W roku 2009 na obrzeżach wsi powstała

stat4u