Wielki finał Pucharu Europy: Międzynarodowa stawka w Rydzynie!

Wielki finał Pucharu Europy: Międzynarodowa stawka w Rydzynie!

Finaliści ostatniej edycji – Post SV Muhlhausen (Niemcy) i UTTC Oberwart (Austria) oraz Poltarex Pogoń Lębork (Polska) i Tennistavolo A4 Verzuolo (Włochy) wystąpią w wielkim finale Pucharu Europy TT Inter Cup, który w dniach 16-17. czerwca odbędzie się w Rydzynie.

Jako pierwszy udział w final four zapewnił sobie triumfator sześciu ostatnich edycji Pucharu Europy TT Inter Cup – Post SV Muhlhausen. Zespół z niemieckiej Bundesligi w ćwierćfinale pewnie pokonał SC Wewer 4:0. W wielkim finale w Rydzynie zagra także przedstawiciel naszego kraju – Poltarex Pogoń Lębork. Dwukrotny drużynowy wicemistrz Polski w czwartej rundzie ograł czeski Tatran KRPA Hostinne 4:0.

Swojego reprezentanta w czerwcowych zawodach będą mieli także Austriacy. Do wielkiego finału Pucharu Europy TT Inter Cup zakwalifikował się zespół UTTC Oberwart, który na co dzień występuje w austriackiej Bundeslidze. Ekipa, w której występują bracia Dominik i Mathias Habesohnowie, w ćwierćfinale pokonała niemiecki SV Union Velbert 4:0. Stawkę finalistów uzupełni włoski Tennistavolo A4 Verzuolo, który w czwartej rundzie wyeliminował pogromcę Wametu Dąbcze – SPG muki Ebensee.

Faworytem finałowego turnieju, który po raz pierwszy w historii odbędzie się w Polsce, będą przedstawiciele UTTC Oberwart, dla których będzie to już dziewiąty występ w final four. Najbardziej utytułowanym uczestnikiem czerwcowych zmagań jest jednak Post SV Muhlhausen, który aż sześciokrotnie wygrywał rywalizację w Pucharze Europy TT Inter Cup.

Udział w tegorocznej edycji Pucharu Europy TT Inter Cup wzięli także tenisiści stołowi Wametu Dąbcze. Zespół z Gminy Rydzyna po pokonaniu TSV 1990 Merseburg 4:0 i SpVgg Erlangen 4:0, w trzeciej rundzie przegrał na wyjeździe z austriackim SPG muki Ebensee 2:4.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

Oglądaj dzisiaj na żywo

XXIV Sesja Rady Miejskiej Rydzyny – Proponowany porządek obrad PROPONOWANY PORZĄDEK OBRAD: 1. Otwarcie obrad Sesji.2. Przyjęcie ślubowania od nowo wybranego radnego Rady Miejskiej Rydzyny.3.

Nowa Wieś [VIDEO]

Nowa Wieś – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie leszczyńskim, w gminie Rydzyna. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa leszczyńskiego. Liczba ludności 447. W roku 2009 na obrzeżach wsi powstała

stat4u