Wielki finał Pucharu Europy w Rydzynie!

Wielki finał Pucharu Europy w Rydzynie!

Imprezy o takiej randze jeszcze w naszym regionie nie było. W dniach 16-17. czerwca w Rydzynie odbędzie się turniej finałowy Pucharu Europy TT Inter Cup w tenisie stołowym. O trofeum powalczą cztery najlepsze drużyny wyłonione z rund eliminacyjnych.

W ubiegłym tygodniu władze TT Inter Cup przyznały Gminie Rydzyna i Klubowi Sportowemu Wamet Dąbcze organizację finałowych zawodów TT Inter Cup. W aktualnej edycji tych europejskich rozgrywek udział bierze 57. zespołów z 10. krajów. W Final Four wystąpią cztery najlepsze drużyny wyłonione po czterech rundach kwalifikacyjnych.

Kto ma największe szanse na występ w Rydzynie? Jednym z głównych faworytów do udziału w wielkim finale jest szósty zespół niemieckiej Bundesligi i sześciokrotny triumfator TT Inter Cup – Post SV Mühlhausen. O awans do Final Four włączyć powinny się także występujący w austriackiej Bundeslidze – Regionalteam Oberwart-Burgeland czy ASD Tennistavolo Norbello grający we włoskiej ekstraklasie. Nie bez szans na grę w rydzyńskim finale są także SV Union Velbert z Larsem Hielscherem czy Adrianem Dodeanem w składzie oraz polski 1-ligowiec – Poltarex Pogoń Lębork.

W tegorocznej edycji Pucharu Europy TT Inter Cup udział bierze także Wamet Dąbcze. Drużyna z gminy Rydzyna awansowała do trzeciej rundy, w której zmierzy się z austriackim 1-ligowce – SPG muki Ebensee. Spotkanie zostanie rozegrane w Austrii 16. marca. We wcześniejszych dwóch rundach tenisiści stołowi z Dąbcza pokonali dwie ekipy z Niemiec – TSV 1990 Merseburg oraz SpVgg Erlangen 4:0.

Final Four Pucharu Europy TT Inter Cup zostanie rozegrany w Rydzynie w dniach 16-17. czerwca. Polska po raz pierwszy w historii (aktualnie odbywa się 28. edycja tych rozgrywek) została organizatorem turnieju finałowego.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Czy zbiornik Rydzyna wyschnie? [VIDEO]

Zbiornik retencyjny w Dąbczu powstał nie jako obiekt rekreacyjny. Jego przeznaczenie było takie, żeby zgromadzić wodę, która mogłaby zalać Rydzynę. Mimo opadów, jakie miały miejsce,

Daniel Loman z Dąbcza mistrzem świata

Daniel Loman z Dąbcza zdobył tytuł mistrza świata w kulturystyce w wadze super ciężkiej. Startował w Słowenii w Brezicach. „Wygrałem kartę zawodowca federacji IBFF, jako

Nie ma lipy, będą lipy

Gmina Rydzyna otrzymała dofinansowanie na zakup lip drobnolistnych. Będzie ich aż sto osiemdziesiąt. Sadzonki zostaną umieszczone w kilku częściach naszej gminy. Ponad 59 tys. zł.

stat4u