Wielki finał TT Inter Cup: Plejada gwiazd w Rydzynie

Wielki finał TT Inter Cup: Plejada gwiazd w Rydzynie

Bracia Mathias i Dominik Habesohnowie, Czech Bohumil Vozicky czy Marek Prądzinski – to największe gwiazdy wielkiego finału Pucharu Europy TT Inter Cup w tenisie stołowym. Turniej w sobotę i niedzielę odbędzie się w Rydzynie. Wstęp wolny.

Faworytami turnieju są występujący w austriackiej Bundeslidze przedstawiciele Regionalteam Oberwart – Burgenland. Liderem zespołu jest dobrze znany kibicom w całej europie Mathias Habesohn, który w swojej karierze zwyciężał m.in. w zawodach z cyklu ITTF World Tour Belarus Open w grze podwójnej oraz był także mistrzem Austrii w grze pojedynczej do lat 18 i 21.

Starty w licznych międzynarodowych turniejach ma na swoim koncie brat Mathiasa – Dominik. W swojej karierze ogrywał m.in. aktualnego wicemistrza Polski seniorów w grze pojedynczej – Marka Badowskiego czy dobrze znanego z występów w LOTTO Superlidze – Pavla Platonova.

W Rydzynie nie zabraknie także przedstawiciela Węgier. Reprezentantem tego kraju, a na co dzień zawodnikiem Regionalteam Oberwart – Burgenland jest Victor Vajda. Węgier w austriackiej Bundeslidze w zakończonym kilka tygodni temu sezonie wygrał 15. pojedynków, pokonując m.in. nowego zawodnika Palmiarni Zielona Góra Macieja Kołodziejczyka, dobrze znanego z występów w Zooleszcz Gwieździe Bydgoszcz Adama Pattantyusa, jednego z najlepszych defensorów na świecie Chena Weixinga czy lidera belgijskiej reprezentacji – Robina Devosa.

Brazylijczyk Cazuo Matsumoto, Niemiec Ruwen Filus czy Portugalczyk Tiago Apolonia (dwaj ostatni to drużynowi mistrzowie Europy ze swoimi reprezentacjami)  – to tenisiści stołowi, których w swojej karierze pokonał Bohumil Vozicky, jeden z liderów Post SV Mühlhausen. Doświadczony Czech, który ma za sobą wiele sezonów spędzonych w niemieckiej Bundeslidze, w Rydzynie może być twardym konkurentem dla pozostałych zawodników. Fani obrońcy trofeum liczą na dobrą postawę w wielkim finale także reprezentanta Słowacji – Jakuba Figela, który podobnie jak Vozicky, ma za sobą liczne międzynarodowe występy.

Polscy fani, którzy pojawią się w rydzyńskiej hali, z pewnością najbardziej kibicować będą tenisistom stołowym Poltarex Pogoni Lębork. Zdecydowanie najbardziej doświadczonym graczem jedynego polskiego uczestnika wielkiego finału Pucharu Europy TT Inter Cup jest Marek Prądzinski. Wspierają go dzielnie bracia Adam i Sławomir Doszowie, którzy w kategoriach młodzieżowych zdobywali medale mistrzostw Polski i uczestniczyli w wielu międzynarodowych imprezach.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

--- Reklama ---

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

--- Reklama ---

INNI CZYTALI TEŻ...

Czy zbiornik Rydzyna wyschnie? [VIDEO]

Zbiornik retencyjny w Dąbczu powstał nie jako obiekt rekreacyjny. Jego przeznaczenie było takie, żeby zgromadzić wodę, która mogłaby zalać Rydzynę. Mimo opadów, jakie miały miejsce,

Daniel Loman z Dąbcza mistrzem świata

Daniel Loman z Dąbcza zdobył tytuł mistrza świata w kulturystyce w wadze super ciężkiej. Startował w Słowenii w Brezicach. „Wygrałem kartę zawodowca federacji IBFF, jako

Nie ma lipy, będą lipy

Gmina Rydzyna otrzymała dofinansowanie na zakup lip drobnolistnych. Będzie ich aż sto osiemdziesiąt. Sadzonki zostaną umieszczone w kilku częściach naszej gminy. Ponad 59 tys. zł.

stat4u