Wielki sukces uczniów ze Szkoły Podstawowej dla Dzieci Słabosłyszących i Niesłyszących w Rydzynie

Wielki sukces uczniów ze Szkoły Podstawowej dla Dzieci Słabosłyszących i Niesłyszących w Rydzynie

Marcin Cugier, Olga Mikołajczak i Dawid Serafin – uczniowie Szkoły Podstawowej dla Dzieci Słabosłyszących i Niesłyszących w SOSW w Rydzynie zdobyli główną nagrodę w wojewódzkim konkursie „Nasz pomysł na ochronę środowiska” VII edycja – „Wpływ zanieczyszczeń na środowisko i nasze zdrowie” zorganizowanym przez Województwo Wielkopolskie z siedzibą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Uczniowie pod kierunkiem pani Alicji Kubiak oraz z pomocą pani Anny Barczyk przygotowali 30 stronicową fotoksiążkę  o przyczynach zanieczyszczeń w Rydzynie  i okolicy oraz o tym, jakie te zanieczyszczenia mają wpływ na środowisko i nasze zdrowie, zaproponowali również sposoby ochrony środowiska.

15 czerwca 2022 roku w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkurs,                w której udział wzięła pani wicedyrektor Beata Wzorek-Malcherek, zespół uczniów wraz z panią Alicją Kubiak oraz pan Stefan Kłak.

Uczniowie w nagrodę otrzymali laptopy Lenovo i dyplomy, a szkoła nagrodę 3500zł, grawerowaną tabliczkę pamiątkową, sadzonkę lipy oraz list gratulacyjny.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

INNI CZYTALI TEŻ...

Zarząd powiatu z wotum zaufania i absolutorium

Radni powiatu leszczyńskiego na LIII sesji udzielili Zarządowi Powiatu Leszczyńskiego wotum zaufania, przyjęli sprawozdanie z wykonania budżetu samorządu w 2021 r. i udzielili organowi wykonawczemu

Powiat kolejny raz dofinansuje prace melioracyjne

Władze powiatu leszczyńskiego podpisały umowy ze spółkami wodnymi na dofinansowanie bieżącego utrzymania urządzeń wodnych. Łączna kwota dotacji w 2022 r. z budżetu samorządu to 100