Wielki tenis stołowy w Dąbczu! W niedzielę półfinał PP kobiet z udziałem klubów z Ekstraklasy i 1. ligi

Wielki tenis stołowy w Dąbczu! W niedzielę półfinał PP kobiet z udziałem klubów z Ekstraklasy i 1. ligi

Takiej imprezy w Dąbczu jeszcze nie było. W najbliższą niedzielę (początek turnieju o godzinie 11:00) urokliwa miejscowość położona w gminie Rydzyna będzie gospodarzem półfinału Drużynowego Pucharu Polski kobiet w tenisie stołowym. W miejscowej hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Łopuszańskiego wystąpią zawodniczki na co dzień grające w Ekstraklasie i 1. lidze.

Szesnaście najlepszych drużyn z całego kraju pozostało w grze o zdobycie Drużynowego Pucharu Polski kobiet. W tym gronie znalazł się także Wamet Dąbcze, który kilkanaście tygodni temu wygrał zmagania w wielkopolskiej edycji Pucharu Polski.

W najbliższą niedzielę zostaną rozegrane cztery turnieje półfinałowe, z których zwycięzcy awansują do wielkiego finału Drużynowego Pucharu Polski. Jednym z organizatorów zawodów będzie Dąbcze – taką decyzję podjął pod koniec ubiegłego tygodnia Polski Związek Tenisa Stołowego.

W miejscowości z powiatu leszczyńskiego zagrają cztery drużyny. Faworytem zmagań będzie bezwątpienia Gotyk Toruń, który na co dzień występuje z powodzeniem w Ekstraklasie kobiet. Liderką tego zespołu jest Wiktoria Wróbel, która w ubiegłym roku wywalczyła tytuł mistrzyni Europy kadetek w grze mieszanej w parze z Miłoszem Redzimskim.

Do walki o zwycięstwo w najbliższą niedzielę powinien się także włączyć trzeci zespół 1. ligi kobiet w grupie północnej – GOSRiT Eenrga Mar-Bruk ZRB Luzino. Stawkę uczestników półfinału Drużynowego Pucharu Polski kobiet strefy 1 uzupełniają triumfarotrzy wojewódzkich zmagań – Zalew Stepnica (woj. zachodnio-pomorskie) i Wamet Dąbcze (woj. wielkopolskie).

Maj jest zatem niezwykle pracowitym okresem dla Wametu Dąbcze. Klub z gminy Rydzyna walczy aktualnie o zwycięstwo w 2. lidze kobiet wielkopolsko-zachodniopomorskiej (w pierwszym meczu finałowym Wamet pokonał Griffins spin Szczecin 7:3) oraz 2. lidze mężczyzn wielkopolsko-zachodniopomorskiej (turniej finałowy odbędzie się w sobotę 14. maja w Ostrzeszowie). Dodatkowo klub z powiatu leszczyńskiego walczy o zdobycie trofeum Trude Pritziego z europejskich rozgrywkach TT Inter Cup.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

--- Reklama ---

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

--- Reklama ---

INNI CZYTALI TEŻ...

Zapraszamy na wykład do zamku w Rydzynie

Zamek w Rydzynie razem z Panią doktor Barbarą Foryńską pragną zaprosić wszystkich zainteresowanych na wykład o roli pełnionej przez Zamek w Rydzynie podczas II wojny