Wierzą, że dobro zawsze wraca ze zdwojoną siłą. Projekt fundacji SieDzieje

Wierzą, że dobro zawsze wraca ze zdwojoną siłą. Projekt fundacji SieDzieje

Fundacja SieDzieje udowadnia, że dobro wraca. Grupa pasjonatów żeglarstwa, turystyki i pomagania postanowiła połączyć swoje pasje i stworzyć działalność, wspierającą młodych ludzi. Ich reprezentacyjny projekt, Dobry Rejs, pozwolił dzieciom i młodzieży z domów dziecka na przeżycie wspaniałej przygody.

Sukces pierwszej edycji, która odbyła się w dniach 20-28 kwietnia 2019 r zachęcił realizatorów do dalszych działań. „Od początku kierujemy się słowami „Pamiętajmy, że dobro zawsze wraca ze zdwojoną siłą!”” – mówią.

Jednak, żeby kolejna wyprawa doszła do skutku, potrzebna jest pomoc sponsorów. Brak funduszy nie może jednak przegrać z pasją i chęcią zorganizowania młodzieży wspaniałego wypoczynku.

Wyprawa była udana i przyniosła dzieciom z domów dziecka wiele wspaniałych doświadczeń. Pięcioro młodych ludzi, których do tej pory los nie rozpieszczał, przeżyło przygodę swojego życia. Podczas wyprawy mieli okazję poznać przepiękne wybrzeże Hiszpanii: od Malagi aż po Alicante oraz doświadczyli na własnej skórze, co oznacza żeglarstwo pełnomorskie przy wietrze o sile 8° w skali Beauforta.

„Byliśmy uczestnikami wiosennej edycji Dobrego Rejsu. Dzięki Fundacji mieliśmy okazję spędzić niesamowitą żeglarską przygodę na ekskluzywnym jachcie. Nigdy wcześniej nie sądziliśmy, że tego typu marzenie mogłyby się spełnić. Najbardziej w pamięci utkwił nam poranny widok egzotycznej, śródziemnomorskiej natury od strony morza – każdego poranka, budząc się w innym miejscu. Niesamowicie piękne krajobrazy… Rejs ten nie tylko był możliwością do poznania zupełnie innego świata, kultury i języka, ale także lekcją zaradności i współpracy w codziennych obowiązkach na pokładzie” – zdradzają Karolina i Filip, dwójka młodych ludzi, uczestniczących w projekcie.

Wiosenna edycja przeszła do historii, a przed nami kolejna – jesienna. Na uczestników czekają nowe przygody.

Organizatorzy zapraszają do wsparcia jesiennej edycji Dobrego Rejsu. Można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy z nich to zbiórka pieniędzy na portalu Pomagam.pl, którą można znaleźć pod linkiem: https://pomagam.pl/en/dobry-rejs_2019

Drugi z nich polega na zakupie biletu lotniczego tanich linii lotniczych dla jednego uczestnika rejsu. Więcej informacji o można uzyskać u głównego koordynatora Dobrego Rejsu, Piotra Łacockiego: e-mail: fundacja@siedzieje.net.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Dotacje powiatu dla klubów sportowych

Zarząd Powiatu Leszczyńskiego przyznał 17 klubom dotacje na realizację zadań z zakresu rozwoju sportu w 2021 r. Rada Powiatu Leszczyńskiego na finansowanie lub dofinansowanie zadań

Rycerze wygrywają

Rycerze 20 stycznia zmierzyli się z drużyną BC Swiss Krono Żary. Spotkanie na własnym boisku przyniosło zespołowi z Rydzyny kolejne zwycięstwo. Losy meczu rozstrzygnęła IV

Kto szuka roweru?

Na ulicy 1 Maja w Rydzynie ktoś przypiął rower do balustrady i o nim zapomniał. Może ktoś szuka, może zapomniał, gdzie go zostawił. Rower stoi

stat4u