Wigilia Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Kaczkowa

Wigilia Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Kaczkowa

W wigilię Objawienia Pańskiego w sali wiejskiej, w Kaczkowie, odbyło się opłatkowo – noworoczne spotkanie miejscowego koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Emeryci z Rojęczyna, Kaczkowa, Rydzyny, a także Leszna i Bojanowa, zebrali się by wspólnie złożyć sobie życzenia. Na uroczystości, której przewodniczył już nowy prezes koła p. Jarosław Janowski, nie zabrakło sołtyski Kaczkowa p. Małgorzaty Korczyńskiej-John oraz proboszcza miejscowej parafii – księdza Piotra Derdy, który akompaniował na gitarze przy wspólnym śpiewaniu kolęd. Podczas łamania opłatkiem, zebrani życzyli sobie zdrowia i wszelkiej pomyślności. Warto odnotować, iż życzenia te nie są w tym wypadku tylko tradycyjną formułą, bowiem kaczkowscy emeryci preferują zdrowy tryb życia i żaden z członków koła nie pali tytoniu. Do takiej postawy (również ze względów finansowych) zachęcają czytelników na nowy, 2020 rok.

(tekst/fot: Krzysztof Wodyński)

 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Pożar na S5 [VIDEO]

Na drodze ekspresowej S5 na wysokości Kłody doszło do pożaru naczepy. Droga w kierunku Leszna jest zablokowana. Policja kieruje ruchem i wskazuje drogę objazdu. foto/video:

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

stat4u