Wigilia ZTL Moraczewo

Wigilia ZTL Moraczewo

Zespół Tańca Ludowego Moraczewo również spotkał się wraz z gośćmi na spotkaniu wigilijnym w sali Rydzyńskiego Ośrodka Kultury.

„Tradycją”, związaną ze świątecznym spotkaniem w grupie Moraczewa, jest to, że każdy kto przychodzi na spotkanie musi przynieść prezent który później dzieci losują. Zabawy przy tym jest co nie miara.

Oprócz tego śpiewano kolędy. Burmistrz Kornel Malcherek oraz pani dyrektor Magdalena Szymańska przygotowali upominki dla dzieci.

foto: Tomasz Łoś

 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Oglądaj dzisiaj na żywo

XXIV Sesja Rady Miejskiej Rydzyny – Proponowany porządek obrad PROPONOWANY PORZĄDEK OBRAD: 1. Otwarcie obrad Sesji.2. Przyjęcie ślubowania od nowo wybranego radnego Rady Miejskiej Rydzyny.3.

Nowa Wieś [VIDEO]

Nowa Wieś – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie leszczyńskim, w gminie Rydzyna. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa leszczyńskiego. Liczba ludności 447. W roku 2009 na obrzeżach wsi powstała

Czy zbiornik Rydzyna wyschnie? [VIDEO]

Zbiornik retencyjny w Dąbczu powstał nie jako obiekt rekreacyjny. Jego przeznaczenie było takie, żeby zgromadzić wodę, która mogłaby zalać Rydzynę. Mimo opadów, jakie miały miejsce,

stat4u