Wnioski o dotacje na rozwój sportu w powiecie leszczyńskim - do 15.12.2022

Wnioski o dotacje na rozwój sportu w powiecie leszczyńskim - do 15.12.2022

Do 15 grudnia br. przyjmowane będą przez Starostwo Powiatowe w Lesznie wnioski o dofinansowanie rozwoju sportu w powiecie leszczyńskim.

Uchwała Nr VIII/103/2011 Rady Powiatu Leszczyńskiego z dnia 28 października 2011 r. w sprawie określenia warunków oraz trybu finansowania rozwoju sportu na terenie powiatu leszczyńskiego określa warunki i tryb udzielania przez samorząd wsparcia finansowego w postaci dotacji na realizację zadań z zakresu rozwoju sportu. Celem publicznym wspierania finansowego jest rozwój sportu mający na celu:

1) zwiększenie liczby osób czynnie uprawiających sport,

2) zwiększenie ilości drużyn uczestniczących w rozgrywkach prowadzonych przez związki sportowe na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim,

3) podniesienie poziomu szkolenia sportowego zawodników w kategoriach młodzików, juniorów młodszych, juniorów, młodzieżowców i seniorów.

Wsparciu podlegają kluby sportowe, które nie działają w celu osiągnięcia zysku, realizujące zadania z zakresu sportu na rzecz mieszkańców powiatu leszczyńskiego. Wsparcie finansowe w zakresie rozwoju sportu następuje w formie dotacji celowej. Przyznana dotacja może być wykorzystana na cele określone w art. 28 ust. 2 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie. Przy realizacji danego zadania wnioskodawca jest zobowiązany zapewnić wkład własny w wysokości minimum 20 proc. realizowanego zadania.

Wnioskujący o dotację składa wniosek według wzoru określonego w załączniku nr 1 do uchwały w terminie do dnia 15 grudnia 2022 r.

Szczegóły 

źródło: powiat-leszczynski.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

--- Reklama ---

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

--- Reklama ---

INNI CZYTALI TEŻ...

Z POMOCĄ POTRZEBUJĄCYM I BEZDOMNYM

Jak co roku w okresie jesienno-zimowym policjanci kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne i inne potrzebujące pomocy oraz schronienia w związku z obniżającą