Wsparcie finansowe dla Rydzyny i powiatu leszczyńskiego

Wsparcie finansowe dla Rydzyny i powiatu leszczyńskiego

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann opublikował listę zadań, które otrzymają dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Listę zatwierdził premier Polski Mateusz Morawiecki. Wiemy, że na  dofinansowanie w Wielkopolsce może liczyć 55 zadań powiatowych i gminnych.

Na konta wielkopolskich samorządów wpłynie 105,2 mln zł. Środki pochodzą z wprowadzonego w grudniu 2018 roku programu pod nazwą Fundusz Dróg Samorządowych.

Celem programu jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym.

Powiat leszczyński dostanie wsparcie na przebudowę drogi na odcinku Dąbcze – Nowa Wieś – Kąkolewo (2.762.389 złotych) oraz Mórkowo (od skrzyżowania drogi Lipno-Smyczyna) – Wilkowice. Już wkrótce będziemy mogli przemieszczać się drogą w lepszym stanie.

Gmina Rydzyna otrzyma wsparcie na przebudowę drogi od węzła „Rydzyna” drogi ekspresowej S5 do miejscowości Jabłonna (1 792 349 złotych)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA
Refresh

*

INNI CZYTALI TEŻ...

II RYDZYŃSKI PIKNIK ROWEROWY

Zapraszamy na II RYDZYŃSKI PIKNIK ROWEROWY Już 12 czerwca odbędzie się piknik rowerowy. Start: Rynek w Rydzynie o godzinie 11:30

Podziękowania dla wolontariuszy

W Rydzyńskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste wręczenie podziękowań wolontariuszom WOŚP. Burmistrz MiG Rydzyny Kornel Malcherek i szef sztabu Sławomir Zygner zaprosili część zaangażowanych osób.

Nowy chodnik w Robczysku

Spółka Drogtranz zakończyła budowę chodnika w Robczysku w gminie Rydzyna. Zakres prac to budowa 215 mb chodnika w Robczysku, na odcinku od skrzyżowania z drogą