Wyjaśniamy kwestię "potykaczy"

Wyjaśniamy kwestię "potykaczy"

Na terenie całej gminy są porozstawiane tzw. potykacze. Ta forma reklamowania swoich usług, podobnie jak umieszczanie reklam na budynkach, należących do gminy, niepokoiła mieszkańców Rydzyny.

„Nie mam nic przeciwko tej formie reklamy, czy informacji” – mówili, zwracając uwagę, że przeszkadza im brak estetyki. Plakaty znajdowały się na kawałkach dykty, przywiązanych do znaku lub płotu.

Na prośbę mieszkańców, zwróciliśmy się do Urzędu z prośbą o wyjaśnienie sprawy. Uzyskaliśmy następującą odpowiedź:

„Potykacze, o których mowa zostały ustawione bez konsultacji z Gminą Rydzyna. Należy jednak pamiętać, że zgodnie z ustaleniami wspierania organizacji pozarządowych w ich działalności, wydarzenie które było reklamowane na wyżej wspomnianym potykaczu dotyczyło darmowych zajęć karate dla dzieci z naszej gminy. W pierwszych tygodniach zdecydowaliśmy o nie usuwaniu  tych informacji. W chwili obecnej będziemy zmuszeni poinformować organizatora wydarzenia o ich zdemontowaniu.”

Wyjaśniła się również kwestia reklam na budynkach i mieniu  gminnym. Jeśli są one schludne , a ich kształt i kolorystyka odpowiadają architekturze danego miejsca, nie ma przeciwwskazań do ich zamieszczania.

Zamieszczane reklamy mają służyć mieszkańcom gminy i turystom.

2 thoughts on “Wyjaśniamy kwestię „potykaczy””

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Przebudowa drogi przez Kłodę z szansą na dotację

Wniosek powiatu leszczyńskiego o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych przebudowy drogi przez Kłodę trafił na listę projektów rekomendowanych do udzielenia wsparcia finansowego. Ostateczna decyzja należy

stat4u