Wyjazdowe posiedzenie komisji rolnictwa Rady Powiatu Leszczyńskiego

Wyjazdowe posiedzenie komisji rolnictwa Rady Powiatu Leszczyńskiego

Radni powiatu leszczyńskiego oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Lesznie uczestniczyli w wyjazdowym posiedzeniu komisji rolnictwa, leśnictwa i ochrony środowiska.

Coroczne wyjazdowe posiedzenie komisji Rady Powiatu Leszczyńskiego zorganizowano w ramach obchodów „Dnia Ochrony Środowiska”. W tym roku w programie było zwiedzanie Stacji Uzdatniania Wody w Lesznie – Zaborowie,m.in. z której Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lesznie zaopatruje w wodę aglomerację leszczyńską.

Następnie radni zwiedzili wieżę widokową w Dominicach i wizytowali jedną z tegorocznych inwestycji powiatowych – przebudowę drogi Z Boszkowa Letniska do Włoszakowic. W ramach tego przedsięwzięcia zbudowana zostanie ścieżka rowerowa, dzięki czemu wzrośnie zainteresowanie tą trasą ze strony rowerzystów, co obniży ruch pojazdów i emisję spalin.

Na zakończenie radni zwiedzili arboretum przy leśniczówce na Krzyżowcu, gdzie nadleśniczy Nadleśnictwa Włoszakowice Ryszard Łopusiewicz przybliżył działalność jednostki Lasów Państwowych.

 

źródło: powiat-leszczynski.pl

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

Oglądaj dzisiaj na żywo

XXIV Sesja Rady Miejskiej Rydzyny – Proponowany porządek obrad PROPONOWANY PORZĄDEK OBRAD: 1. Otwarcie obrad Sesji.2. Przyjęcie ślubowania od nowo wybranego radnego Rady Miejskiej Rydzyny.3.

Nowa Wieś [VIDEO]

Nowa Wieś – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie leszczyńskim, w gminie Rydzyna. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa leszczyńskiego. Liczba ludności 447. W roku 2009 na obrzeżach wsi powstała

stat4u