Wyłowiono 280 kilogramów śniętych ryb

Wyłowiono 280 kilogramów śniętych ryb

Za nami już kolejne sprzątanie zbiornika Rydzyna ze śniętych ryb. Tym razem wyciągnięto z wody aż 280 kg ryb: karasi srebrzystych, kilka linów i okoni.

Ryby zostały przewiezione do zutylizowania do wyspecjalizowanego zakładu.

Jak udało nam się ustalić, zbiornik będzie monitorowany.  Pobrano próbki wody. Pierwsze badania pokazały, że stan tlenu w wodzie jest w normie, więc można wykluczyć przyduchę.

Są podejrzenia, że woda jest zatruta toksyczną substancją lub  ryby zaatakowała nieznana choroba.

W planach jest odłów kontrolny ryb i przekazanie żywych do laboratorium  w celu wykrycia ewentualnych toksyn lub choroby.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

--- Reklama ---

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

--- Reklama ---

INNI CZYTALI TEŻ...

Oglądaj dzisiaj na żywo

XXIV Sesja Rady Miejskiej Rydzyny – Proponowany porządek obrad PROPONOWANY PORZĄDEK OBRAD: 1. Otwarcie obrad Sesji.2. Przyjęcie ślubowania od nowo wybranego radnego Rady Miejskiej Rydzyny.3.

Nowa Wieś [VIDEO]

Nowa Wieś – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie leszczyńskim, w gminie Rydzyna. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa leszczyńskiego. Liczba ludności 447. W roku 2009 na obrzeżach wsi powstała

Czy zbiornik Rydzyna wyschnie? [VIDEO]

Zbiornik retencyjny w Dąbczu powstał nie jako obiekt rekreacyjny. Jego przeznaczenie było takie, żeby zgromadzić wodę, która mogłaby zalać Rydzynę. Mimo opadów, jakie miały miejsce,

stat4u