XXVI Regionalny Konkurs Wiedzy Ekologicznej

XXVI Regionalny Konkurs Wiedzy Ekologicznej

W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Rydzynie odbył się konkurs wiedzy ekologicznej dla uczniów placówek kształcenia specjalnego. Brali w nim udział uczniowie ze szkół z Leszna, Rawicza, Brzezia i Rydzyny.

Celem konkursu było propagowanie i podnoszenie poziomu wiedzy ekologicznej, kształtowanie świadomego działania na rzecz ochrony  środowiska w życiu codziennym. Konkurs odbywał się w 2 grupach wiekowych. Drużyny w kategorii młodszej klas 4-6 szkoły podstawowej i starszej klas 7 szkoły podstawowej oraz II i III Gimnazjum konkurowały w zadaniach teoretycznych i praktycznych.

Drużyny rywalizowały o statuetkę Starosty Powiatu Leszczyńskiego „Młody Przyjaciel Środowiska”. W tegorocznej edycji konkursu nagrodę za zajęcie I miejsca i tytuł Młody Przyjaciel Środowiska w grupie młodszej otrzymał Zespół Szkół Specjalnych w Rawiczu, a w starszej Zespół Szkół Specjalnych w Lesznie. II miejsce w grupie młodszej otrzymał Zespół Szkół Specjalnych w Brzeziu, a w starszej Zespół Szkół Specjalnych w Rawiczu. III miejsca w obydwu grupach otrzymał Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Rydzynie. Wszyscy uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody.

Uczestnicy konkursu oceniani byli przez jury w składzie: naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska powiatu leszczyńskiego Janusz Perski, burmistrz Miasta i Gminy Rydzyna Kornel Malcherek, nadleśniczy Nadleśnictwa Karczma Borowa Jacek Napieralski oraz inspektor ds. promocji i komunikacji społecznej Miasta i Gminy Rydzyna Bartek Matyla.

Uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą przyrodniczą i bardzo cieszyli się otrzymanych nagród. Organizatorzy konkursu dziękują wszystkim sponsorom.

źródło: powiat-leszczynski.pl

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Rydzyniak odpada z pucharu polski [VIDEO]

Przegraną 4P4S Rydzyniaka Rydzyna skończyło się spotkanie z Promieniem Krzywiń. W środowe popołudnie w Rydzynie rozegrano mecz 1/4 Pucharu Polski, który zakończył się porażką gospodarzy.

Pożar na S5 [VIDEO]

Na drodze ekspresowej S5 na wysokości Kłody doszło do pożaru naczepy. Droga w kierunku Leszna jest zablokowana. Policja kieruje ruchem i wskazuje drogę objazdu. foto/video:

stat4u