Z Dąbcza do Niemiec

Z Dąbcza do Niemiec

W dniach od 28 maja do 1 czerwca uczniowie z Dąbcza odwiedzili swoich niemieckich przyjaciół z Kloster Lehnin. W trakcie pobytu mieli okazję zamieszkać u tamtejszych rodzin i poznawać ich kulturę, jak i zwykłą (lub niezwykłą) codzienność.

Tematyką tegorocznego wyjazdu były „Natura i zwierzęta”, więc zorganizowane zajęcia i atrakcje oscylowały wokół tych dwóch obszarów. Po nieśmiałym poznaniu nowych kolegów i koleżanek, uczniowie udali się wspólnie na zwiedzanie i poznawanie murów tamtejszej szkoły, po czym każdy udał się do goszczących ich rodzin. Kolejnego dnia z samego rana zasiedliśmy nad projektem wykonania gier planszowych o w/w tematyce. Następnie udaliśmy się do parku linowego oraz na festiwal lubianych przez wszystkich szparagów. Dugi dzień zwieńczył grill oraz zabawy z wodą u zaprzyjaźnionej Ochotniczej Straży Pożarnej w Netzen.

W trakcie kolejnych dni uczestnicy mieli okazję wziąć udział w ekscytującym pokazie drapieżnych ptaków w muzeum sokolnictwa w Poczdamie oraz zwiedzić ogromne zoo w Lipsku.

źródło: spdabcze.edupage.org

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Pobiegli w Radkowie

Pierwsze zawody z cyklu Garmin Ultra Race w Radkowie przyniosły Miłoszowi Szcześniewskiemu trzecie miejsce. Na bieg górski czekano aż siedem miesięcy, ale ten czas nie

Nowe wyzwanie Nowaka

Marcin Nowak zadebiutował w triathlonie Kościan – Nowy Dębiec. Zawodnik R-Teamu sprawdził się na dystansach: pływanie 475 m, rower 22,5 km, bieg 5,25.Udało mu się

stat4u