Z Rydzyny wystartował Rajd Pojazdów Zabytkowych

Z Rydzyny wystartował Rajd Pojazdów Zabytkowych

Już po raz XVI spod zamku w Rydzynie wystartował Rajd Pojazdów Zabytkowych. W tym roku mogliśmy podziwiać nie tylko klasyki aut, motory, ale również pojazdy militarne.

Impreza rozpoczęła się wcześnie rano. Osoby zainteresowane rajdem, rejestrowały się, a ich pojazdy przechodziły badania techniczne.

O 11.30 wokół fosy przejechała parada pojazdów, zakończona wspólnym zdjęciem. Widowisko przyciągnęło mieszkańców, którzy – jak co roku – chętnie przychodzą, by obejrzeć zabytkowe auta i motory.

W tym roku udział w rajdzie wzięło udział 27 załóg. Do startu przystąpiły z kilkuminutowym opóźnieniem.

Całość uświetniała obecność Bractwa Kurkowego z Rydzyny oraz ich głośne wystrzały z armaty.

 

 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

--- Reklama ---

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

--- Reklama ---

INNI CZYTALI TEŻ...

Nie ma lipy, będą lipy

Gmina Rydzyna otrzymała dofinansowanie na zakup lip drobnolistnych. Będzie ich aż sto osiemdziesiąt. Sadzonki zostaną umieszczone w kilku częściach naszej gminy. Ponad 59 tys. zł.

Będzie bezpieczniej

Na sierpniowej sesji w Rydzynie radna Emilia Kraśner złożyła interpelacje dotyczącą ścieżki rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej 309. Chodzi o to, że rowerzyści jadący od Leszna

Do Spółek Wodnych trafi 2 miliony zł

Do Spółek Wodnych trafi 2 miliony zł ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego 6 sierpnia Samorząd Województwa Wielkopolskiego przyjął uchwałę zatwierdzającą podział środków, które trafią do

stat4u