Zabytkowe oficyny zamkowe w Rydzynie czekają na remont

Zabytkowe oficyny zamkowe w Rydzynie czekają na remont

Starostwo Powiatowe ogłosiło przetarg na wymianę części więźby dachowej i pokrycia dachowego w budynkach Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rydzynie. Termin składania ofert to 19 czerwca br.

Powiat leszczyński systematycznie modernizuje zabytkowe obiekty Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rydzynie. Dotąd wykonano m.in. wiele prac dostosowujących budynki do przepisów przeciwpożarowych (np. budowa instalacji wodociągowej zewnętrznej i wewnętrznej przeciwpożarowej, częściowo nowa instalacja elektryczna, wydzielenie stref przeciwpożarowych) oraz modernizujących toalety. 

W tym roku – dzięki rządowej dotacji z programu „Posiłek w szkole i domu” – zmodernizowana zostanie szkolna stołówka. Ponadto powiat przystąpił do realizacji projektu „Rydzyna, oficyny zamkowe (XVIII w.), obecna siedziba Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. F. Ratajczaka – wymiana części więźby dachowej i pokrycia dachowego”. W ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2020 Ochrona Zabytków samorząd otrzyma 360 tys. zł dofinansowania na roboty budowlane w obiektach zabytkowych uznanych za Pomnik Historii, a takim jest zamek w Rydzynie wraz z oficynami, w których mieści się SOSW Rydzyna.

Starostwo Powiatowe w Lesznie ogłosiło przetarg wymianę części więźby dachowej i pokrycia dachowego w ramach zadania „Przebudowa dachów budynków Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rydzynie”. Zakres prac obejmuje przebudowę dachów czterech budynków SOSW Rydzyna, dwa z nich są drewniane, a dwa – na płytach korytkowych.

Termin wykonania prac ustalono na 7 września br., z możliwością przedłużenia do 30 września br. w okolicznościach wskazanych w umowie.

Na oferty od wykonawców starostwo czeka do 19 czerwca br.

Ogłoszenie 

tekst: powiat-leszczynski.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Wypadek na S5

Do zdarzenia z udziałem czterech pojazdów doszło około godz. 10.30, za węzłem Leszno Południe a przed zjazdem na węźle Rydzyna. – Ze wstępnych ustaleń wynika,

Znaleziono klucze nad zalewem „Rydzyna”

Dzisiaj ok godz. 16 w Rydzynie na terenie zalewu znaleziono klucze. Więcej informacji prywatnie. Odbiór na terenie Bojanowa. Czytamy na profilu FB https://www.facebook.com/anna.wolsztyniak.37

stat4u