Założyli "Kolorowe skarpetki"

Założyli "Kolorowe skarpetki"

Uczniowie Samorządu Uczniowskiego ze Szkoły Podstawowej w Dąbczu zapropnowali akcję społeczną: „Kolorowe skarpetki nie do pary”.

21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Z tej okazji zakłada się kolorowe skarpetki, będące symbolem niedopasowania społecznego i genotypowego, z jakim boryjają się osoby z trisomią. Z myślą o nich i w celu oswojenia najmłodszych z odmiennością, pojawiła się propozycja, by tego dnia przyjść do szkoły w dwóch różnych skarpetkach.

Uczniowie zostali dodatkowo zachęceni tym, że – dzięki temu elementowi ubioru – unikną odpytywania i pisania niezapowiedzianych kartkówek. Akcja spełniła swoją rolę, a na szkolnym korytarzu zrobiło się kolorowo i radośnie.

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

REAGUJ NA HEJT W INTERNECIE!

Rodzicu! Czy zastanawiałeś się nad tym czym jest hejt? Zastanawiałeś się czy Twoje dziecko nie jest ofiarą, bądź sprawcą hejtu? Czy rozmawiałeś z nim o

Trzy oferty na zakup energii elektrycznej

Pojawiły się ofert na zakup energii elektrycznej. Swoje propozycje złożyło trzech dostawców.Proponowane oferty są na zakup energii elektrycznej na lata 2021-2022. Protokół z otwarcia ofert

stat4u