Zapraszamy na Dzień Powiatu Leszczyńskiego - 15 sierpnia 2022 r.

Zapraszamy na Dzień Powiatu Leszczyńskiego - 15 sierpnia 2022 r.

Zawody konne w skokach przez przeszkody, pokaz sprzętu wojskowego, warsztaty ekologiczne dla dzieci, koncert Ladies’ TRIO to tylko część atrakcji Dnia Powiatu Leszczyńskiego, zaplanowanego na poniedziałek 15 sierpnia br. od godz. 17:00 w Ośrodku Jeździeckim Kalumet w Boszkowie.

Starostwo Powiatowe w Lesznie organizuje Dzień Powiatu Leszczyńskiego. Impreza odbędzie się w letniej stolicy powiatu – w Boszkowie – w Ośrodku Jeździeckim Kalumet. 15 sierpnia br. to dzień wolny od pracy – Święto Wojska Polskiego – dlatego też tematyka wojskowa będzie wyraźnie obecna w przygotowanym programie imprezy.  

Dla mieszkańców powiatu leszczyńskiego oraz gości z innych miast i powiatów przygotowaliśmy ciekawy program. W ośrodku jeździeckim nie mogło oczywiście zabraknąć jeźdźców i koni. Publiczności zaprezentuje się grupa rekonstrukcyjna w barwach 17 Pułku Ułanów. Potem rozegrane będą widowiskowe zawody konne – II Memoriał im. ppor. lek. wet. Piotra Kaminiarza w skokach przez przeszkody. Publiczności zaprezentowany zostanie także pokaz ujeżdżenia koni.

Tradycyjnie – nie tylko wśród dzieci – ogromnym zainteresowaniem cieszy się pokaz sprzętu wojskowego. W tym roku 4 Zielonogórski Pułk Przeciwlotniczy zaprezentuje samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy Poprad, przeciwlotniczy zestaw artyleryjsko – rakietowy ZUR-23-KG oraz przeciwlotniczy zestaw rakietowy Grom. Natomiast żołnierze wojsk obrony terytorialnej ze 125 Batalionu Lekkiej Piechoty z Leszna przedstawią wyposażenie terytorialsów, m.in. lekki moździerz piechoty LMP-2017, karabin wyborowy „BOR”, karabinek standardowy MSBS Grot, ręczny granatnik przeciwpancerny RPG7 i karabin maszynowy UKM 2000P.   

Dla dzieci przygotowaliśmy warsztaty ekologiczne, podczas których przygotowywać będą  kolorową aromatyczną sól do kąpieli oraz breloki do kluczy zrobione z pompona z włóczki.

Gwiazdą wieczoru będzie coraz popularniejszy w regionie ukraiński zespół muzyczny Ladies’ TRIO, który wykona największe międzynarodowe przeboje. Dziewczyny z Ukrainy z pewnością porwą publiczność do tańca, a klimat muzyczny po koncercie aż do północy zapewni DJ Max.

Uczestnicy Dnia Powiatu Leszczyńskiego będą mogli uczestniczyć w rejsie motorówką, przejeździe bryczką, a także zjeść bezpłatną grochówkę.

źródło: powiat-leszczynski.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

--- Reklama ---

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

--- Reklama ---

INNI CZYTALI TEŻ...

Zapraszamy na wykład do zamku w Rydzynie

Zamek w Rydzynie razem z Panią doktor Barbarą Foryńską pragną zaprosić wszystkich zainteresowanych na wykład o roli pełnionej przez Zamek w Rydzynie podczas II wojny