Zapraszamy na Dzień Powiatu Leszczyńskiego – 24.09.2021

Zapraszamy na Dzień Powiatu Leszczyńskiego – 24.09.2021

Zawody konne w skokach przez przeszkody, pokaz sprzętu wojskowego, warsztaty ekologiczne dla dzieci, koncerty After Time Project i Szymona Gądy to tylko niektóre atrakcje Dnia Powiatu Leszczyńskiego, zaplanowanego na piątek 24 września br. od godz. 17:00 w Ośrodku Jeździeckim Kalumet w Boszkowie.

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa Starostwo Powiatowe w Lesznie organizuje Dzień Powiatu Leszczyńskiego. Impreza rozpocznie się 24 września br. o godz. 17:00 w Ośrodku Jeździeckim Kalumet w Boszkowie.

Dla mieszkańców powiatu leszczyńskiego oraz gości z innych miast i powiatów przygotowaliśmy ciekawy program. W ośrodku jeździeckim nie mogło oczywiście zabraknąć jeźdźców i koni. Publiczności zaprezentuje się grupa rekonstrukcyjna w barwach 17 Pułku Ułanów, rozegrane zostaną także zawody konne – Memoriał im. ppor. lek. wet. Piotra Kaminiarza w skokach przez przeszkody. Widzowie będą mogli także zobaczyć m.in. czołg Leopard i kołowy transporter opancerzony Rosomak z 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, zaprezentują się także żołnierze wojsk obrony terytorialnej ze 125 Batalionu Lekkiej Piechoty z Leszna.  

Dla dzieci przygotowaliśmy warsztaty ekologiczne, a dla miłośników literatury spotkanie z Martą Osą, autorką powieści zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci oraz młodzieży.    

Dzień Powiatu zakończą koncerty zespołów After Time Project i Szymona Gądy.

Uczestnicy Dnia Powiatu Leszczyńskiego będą mogli uczestniczyć w rejsie motorówką, przejeździe bryczką, a także zjeść grochówkę. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA
Refresh

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Imprezowy weekend w Dąbczu

W najbliższy piątek Burmistrz MiG Rydzyna, sołtys Dąbcza wraz z radą sołecką oraz OSP Dąbcze zapraszają na kino plenerowe. 10 września o 20.00 obok remizy

2. liga mężczyzn: W sobotę premierowy mecz z Poznaniem

W najbliższą sobotę zainaugurowane zostaną rozgrywki 2. ligi mężczyzn w strefie wielkopolsko-zachodniopomorskiej. Wamet Dąbcze w premierowej kolejce grupy południowej podejmie we własnej hali KR-S fairplayce