Zapraszamy na X Piknik Militarny

Zapraszamy na X Piknik Militarny

Już teraz zapraszamy w dniach 3/4 września 2022 do zamku w Rydzynie na X Piknik Militarny, Jak przystało na jubileusz, do zamku przyjedzie sprzęt ciężki, którego dotąd nie było, m.in. czołg Leopard 2A, transporter opancerzony Rosomak, bojowy wóz piechoty BWP-1, wyrzutnia Langusta, zestaw rakietowy Poprad. Można będzie też oglądać zestaw rakietowy OSA, rakiety zestawu rakietowego KUB oraz sprzęt Wojsk Obrony Terytorialnej. Podczas Pikniku uruchomiona zostanie po raz pierwszy radiostacja polowa SP0SIMP, która przez dwa dni nawiązywać będzie łączność z radiostacjami z różnych kontynentów. Będzie można przyglądać się pracy krótkofalowców obsługujących radiostację.

Otwarta zostanie również wystawa I Wojny Światowej z przedstawienie sylwetki J.R.R. Tolkiena, oficera brytyjskiego, który w okopach I wojny pisał powieść Władca Pierścieni. Z tego powodu zostanie wystawiona makieta pola bitwy z tej powieści wraz z kilkoma tysiącami figurek.

Przy zamku będzie można również obejrzeć ciekawą wystawę broni historycznej. Odbędą się też różne pokazy, wśród których prawdziwą atrakcją będzie udział ułanów z Polskiego Klubu Kawaleryjskiego występujących w barwach 17 Pułku Ułanów im. Bolesława Chrobrego. Będą oczywiście również pokazy rekonstrukcyjne. W części parkowej odbędzie się tradycyjnie kiermasz staroci i wyposażenia wojskowego. W tym roku gościem będzie również Agencja Mienia Wojskowego. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci.

Na zakończenie pierwszego dnia Pikniku razem z zespołem ludowym „Moraczewo”, zapraszamy na wspólny koncert pieśni żołnierskich.
Ponieważ impreza ma charakter otwarty, zapraszamy również do wspólnego udziału grupy rekonstrukcyjne. Prosimy o zgłaszanie się pod numerem zamkowym: 65 529 50 40.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

--- Reklama ---

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

--- Reklama ---

INNI CZYTALI TEŻ...

Zapraszamy na wykład do zamku w Rydzynie

Zamek w Rydzynie razem z Panią doktor Barbarą Foryńską pragną zaprosić wszystkich zainteresowanych na wykład o roli pełnionej przez Zamek w Rydzynie podczas II wojny